Yeni jenerasyon Honda HR-V tanıtıldı: Yesyeni tasarım ve hibrit sistemle geliyor

  • Whatsapp

Son haftalarda ipucu görselleriyle karşımıza çıkan yeni jenerasyon 2021 Honda HR-V bugün resmi olarak tanıtıldı. Yeni HR-V, 2021’in sonuna yanlışsız Avrupa’da satışa sunulacak.

Yeni kuşak Honda HR-V’nin genel yapısı itibariyle yerini aldığı modele kıyasla daha kalıplı durduğunu söylemek mümkün. Ön kısımda yatay çizgilere sahip çerçevesiz bir ön panjur dikkat çekiyor. Panjurun gövde rengiyle tıpkı olması dizayndaki sadeliği artırmış. İnce LED aydınlatmalar da panjurun en üst kısmıyla entegre görünecek biçimde dizayn edilmiş. Tamponun alt kısmında ise yatay sis lambaları ve baklava desenli alt panjur göze çarpıyor.

Dana evvel belirttiğimiz üzere yeni HR-V yandan bakıldığında daha heybetli bir SUV havası veriyor. Büyük tekerlekler, bariz omuz çizgisi ve geniş çamurluklar bu görünümü destekliyor. HR-V’deki jantların çapı donanım düzeyine nazaran 16 ila 18 inç ortasında değişiyor. Çamurluk ve eteklerdeki siyah plastik muhafazalar aracın SUV karakterini vurgularken, C sütununa gizlenen art kapı kolları da evvelki modelden aşina olduğumuz tek ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni jenerasyon Honda HR-V’nin art kısmı de baştan yaratılmış. Ziyadesiyle eğimli olan art camın coupe-SUV havası oluşturduğunu söylemek mümkün. Art spoyler tavanın biraz daha uzun görünmesini sağlarken, yeni LED stoplar da ince bir ışık şeridiyle birbirine bağlanmış. Plakanın bagaj kapağına yerleştirildiği Honda HR-V’nin tampon kısmında ise ince reflektörler ve gri muhafaza plakası dikkat çekiyor.

Arabanın iç yeri da daha çağdaş ve konforlu hale getirilmiş. Tüm yüzeylerde yumuşak dokulu materyallere yer verilirken, hava menfezlerindeki dizaynın konsol boyunca devam etmesi bu alana daha premium bir hava katmış. Şoförün çabucak önünde parlak siyah ayrıntılara sahip üç kollu direksiyona ve dijital gösterge paneline yer verilmiş. Multimedya ekranı ise konsolun merkezine tablet ekran biçiminde tutturulmuş. Panoramik cam tavan yeni HR-V’nin kabinini ferah hale getirirken, Magic Seats ile gereksinim halinde bagaj hacminin optimum bedele yükseltilmesi sağlanmış.

Üçüncü kuşak HR-V’nin teknik ayrıntıları şimdi açıklanmadı fakat şirketin e:HEV isimli iki motorlu hibrit sistemini kullanacağını biliyoruz. Bu kapsamda iki elektrik motoru, 1.5 litre benzinli ünite ve lityum iyon bataryadan oluşan bir sistem karşımıza çıkacak. Kelam konusu sisteme ait bilgiler ilerleyen süreçte paylaşılacak.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir