Yen Cupra Formentor VZ5, Audi’nin beş silindirli motorunu kullanacak

  • Whatsapp

Cupra, eser gamındaki SUV modeli Formentor’un daha ateşli bir versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Kelam konusu arabanın kalbinde Audi Sport kaynaklı 2.5 litre turbo beş silindirli ünite bulunacak.

Read More

Cupra Formentor VZ5 olarak isimlendirileceği açıklanan model 22 Şubat’ta, Cupra’nın kendi başına marka haline gelmesinin üçüncü yıl dönümünde tanıtılacak. Formentor VZ5’in sadece hudutlu sayıda üretileceği de verilen bilgiler ortasında.

Beş silindirli ünitenin Formentor VZ5’te neler sunacağı şimdi belirli değil. Ama RS Q3 ve RS Q3 Sportback modellerinde 400 beygir güç ve 480 Nm tork ürettiğini biliyoruz. Bu iki Audi’de 7 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle kombine edilen ünite, araçların 0-100 km/s koşusunu 4.5 saniyede tamamlamalarını sağlıyor. Azamî suratları ise 250 km/s ile sonlu iken, opsiyon olarak bu kıymet 280 km/s’e yükseltilebiliyor.

Cupra, yeni Formentor VZ5’in art kısmını gösteren bir ipucu görseli de paylaştı. Bu kapsamda aracın standart versiyonundakine kıyasla daha agresif bir difüzör ve çapraz bir halde konumlandırılan egzoz çıkışlarını görebiliyoruz. Ayrıyeten ortadaki Cupra yazısının sağında da VZ5 rozeti yer alıyor.

Öte yandan Cupra markası bu yıl içerisinde Türkiye’ye de geliyor. Satışa sunulacak birinci modelin Cupra Formentor olmasını bekleyebiliriz. Cupra modelleri birinci etapta Seat showroom’larında sergilenecek. Bu kapsamda hazırlıklar yapılmaya başlandı bile.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir