Starlink kullanıcı sayısı açıklandı

  • Whatsapp

SpaceX’in uzaydan internet sevisi Starlink şimdi beta sürecinde olmasına karşın fevkalade bir ilgiyle karşılandı. Servisle ilgili bugün kimi sayılar açıklana SpaceX, Starlink’in şu anda 10.000’den fazla aboneye sahip olduğunu duyurdu. Servis şu anda yalnızca üç ülkede seçili kimi şahıslara açık olmasına karşın kıymetli bir abone sayısına ulaşmayı başarmış.

Read More

Starlink sayıları, SpaceX’in ABD Federal İrtibat Heyeti’ne konseyine verdiği raporda ortaya çıktı. Starlink’in şimdiden 100/200Mbps ve üzerinde internet suratları sunduğunu belirten şirket,“Starlink’in performansı teorik ve deneysel bir şey değil. Bugün ABD ve ABD dışında 10 binin üzerinde abone servisi kullanıyor.” tabirlerini kullandı.

Bir meskenin çatısında Starlink anteni:

SpaceX, Starlink’in gelişmiş ülkelerde bilhassa de kırsal bölgelerde büyük ilgi göreceğini düşünüyor. Bugün ABD, İngiltere, Kanada üzere ülkelerde bile kırsal alanlarda çok fiber hizmeti çok kısıtlı yahut hiç yok. 10 mbit üzere suratlar için bile 100 doların üzerinde fiyatlar ödenebiliyor. Starlink bu alanda fevkalade bir teklif olacak. SpaceX ayrıyeten Starlink’in, internet hizmetlerinin çok kısıtlı olduğu gelişmemiş ülkelerde de yüksek potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Fiyat tarafında ise şu anda beta kullanıcıları aylıık 99 dolar fiyat ödüyor. Fakat hizmeti kullanmaya başlayabilmek için evvel 500 dolarlık Starlink başlangıç kitini satın almanız gerek. Bu başlangıç kitinde anten ve Wi-Fi router üzere aygıtlar bulunuyor.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir