Pazartesi günü aşıların 2. sevkiyatı geliyor ! Süreç sonucunda 50 milyon doz Türkiye’ye gelecek

  • Whatsapp

Türkiye Cumhuriyeti Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından aşıların sevkiyatıyla ilgili bilgi verdi. Koca, 10 milyon doz olan 2. sevkiyatın birinci kısmının Pazartesi günü yurda giriş yapacağını duyurdu.

Read More

Twitter hesabındaki gönderiyle ” İnaktif aşıların 10 milyon doz olan 2. sevkiyatının birinci kısmı (6.5 milyon doz) aşılar pazartesi sabahı ülkemizde olacak. Tedarik planına uygun olarak teslimatlar aşı programı aksamadan devam edecek formda elimize ulaşacak. ” sözlerini kullanan Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde toplamda 50 milyon doz ve bunların yanında Pfizer/BioNTech aşılarının da birkaç ay içerisinde yurdumuza geleceğini açıklamıştı.

Aşı

Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde Sputnik V aşısının Türkiye’de üretilmesi için muahede imzalanmış, hem Türkiye iç pazarına hem de dış pazara aşı üretimi için gerekli teknoloji transferi için adımlar atılmıştı.

Son olarak Türkiye’de şimdiki olarak 1.200.000 kişinin üzerinde aşılama yapıldığını, 2. partide 10.000.000 ( 10 milyon ) doz olarak gelecek aşıların birinci kısmındaki 6.500.000 ( 6 buçuk milyon ) dozdaki sevkiyattan sonra kalan 4.500.000 ( 4 buçuk milyon ) dozun en kısa müddette yurda giriş yapacağını ve birkaç ay içerisinde Pfizer/BioNTech ( Alman-Amerikan ) aşısı da dahil olmak üzere toplam 50.000.000 ( 50 milyon ) dozun yurda giriş yapacağını belirtelim. Sputnik V aşılarının üretimi için çalışmalar sürüyor.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir