OTAM’da robot çalışanlar vazifeye başlıyor

  • Whatsapp

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Ar-Ge ve üretim tesislerinde robotların hissesi artmaya başladı. Otomotiv sanayisine hizmet veren Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (OTAM) de bu kapsamda dijital yaka robot işçilerin istihdamına yönelik çalışma başlattı.

Read More

Robot işçi verimliliği artıracak

OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan, “Dijital yaka robot işçi, hem laboratuvarlarda yürütülen ar-ge ve test çalışmalarının aralıksız halde devam etmesine katkı sağlayacak, hem de beyaz ve mavi yaka işçinin verimliliğini daha üst seviyeye taşıyacak” formunda konuştu.

İlginizi Çekebilir Araç muayene gecikme bedellerine düzenleme

Dijital yaka robot işçi istihdamına yönelik laboratuvarlar ortası işlerde kullanılmak üzere robot çalışanların geliştirme çalışmalarına da mesken sahipliği yapacaklarını belirten Özcan, “Robot işçi, Speedy Market isimli teşebbüs tarafından geliştirildi. Robot işçi, istenen eserleri, evrakları, aygıtları teslim alıyor. Binanın kat planlarına ve asansör sistemine de entegre olabilen robot işçi, en kısa vakitte istediklerinizi size getiriyor” diye konuştu.

Ayrıyeten Bkz. “2022 Volkswagen T7 Multivan, yeni tasarım ve hibrit sistemle geldi”

OTAM’da 3 vardiya temposunda ağır bir çalışmanın yürütüldüğü bilgisini veren Ekrem Özcan, dijital yaka robot işçi sayesinde beyaz ve mavi yaka çalışanın de katma bedelli işlere daha çok vakit ayırabileceklerini belirterek, “Çalışmaların 3 vardiya yürütüldüğü laboratuvarlarımızda, beyaz ve mavi yaka çalışanımız daima testlerinin başında. Robot işçiden biz, laboratuvarlar ortası çalışırken maske takılmasını, toplumsal uzaklığa ahenk hususlarını da denetlemesini, ihlallerde gerekli ihtarları yapmasını ve raporlamasını istiyoruz. Bu mevzuda da bir diğer teşebbüs Pixselect’in tahlilleriyle entegre çalışmasını planlıyoruz” dedi.

Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) bünyesinde inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirten Ekrem Özcan, “Yeni test şubemiz OTAM TOSB Otomotiv Modülleri Test Merkezimizde de Dijital Yaka Robot Çalışanı istihdamı planlıyoruz. Bu yılın son çeyreğinde hizmet vermesini planladığımız şubede de otomotiv kesimlerine yönelik çevresel, mekanik vb testler yürüteceğiz” bilgisini paylaştı.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir