Teknoloji

Netflix’e yeni bir özellik geliyor: “Karışık Oynatma”

Dünyanın en büyük görüntü akış platformlarından biri olan Netflix’e yeni bir özellik geliyor. Bildiğiniz üzere netflix’in kütüphanesi bir epey büyük ve insan bazen ne izleyeceğine karar veremiyor ya da o kadar içerik ortasında kendine uygun olanı seçmekte zorlanıyor. Artık yapay zeka bunu sizin için yapacak.

Netflix’e “Karışık Kynatma” özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde siz “Karışık Oynatma” butonuna bastığınızda sizin için daha evvel izlediğiniz, beğendiğiniz yahut listenize eklediğiniz içerikleri gözden geçirerek karşınıza beğenebileceğiniz bir üretim çıkartıyor. Bu sayede siz de sevdiğiniz tıpta yeni bir imal aramadan direkt olarak izlemeye geçebiliyorsunuz.

Bu özellik şu anda test kademesinde fakat birtakım akıllı televizyonlarda yavaş yavaş kullanıma açılıyor. Yapılan açıklamaya nazaran ise özelliğin bu yıl içerisinde tüm kullanıcılar için kullanıma açılması bekleniyor.

Netflix bu özelliği geçtiğimiz yıldan bu yana test ediyordu. Dürüst olmak gerekirse Netflix’in kütüphanesi her ne kadar büyük olsa da spesifik bir imali aramıyorsanız istediğiniz tıpta hoş olan bir imali bulması nitekim ziyadesiyle güç. Bu yüzden umuyoruz ki bu özellik hoş bir halde çalışır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu