Lüks Fransız sedan DS 9 bu yıl içinde Türkiye’ye gelecek

  • Whatsapp

Fransız otomotiv üreticisi PSA Kümesi markalarından DS, Türkiye’deki dördüncü showroomunu İzmir’de açtı. Türkiye’de Koluman Holding iştiraki Monde Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından temsil edilen markanın Bornova’da 500 metrekarelik showroomunun faaliyete geçtği belirtildi.

Read More

İkisi İstanbul ve biri Ankara’da bulunan showroomların akabinde “DS Store İzmir” ismiyle Ege Bölgesi’ne hizmet vermeye başlayan markayı temsil eden Monde Motorlu Araçlar’ın, DS yatırımlarına 2021-2022 yıllarında farklı kentlerde de devam edeceği belirtildi.

Monde Motorlu Araçlar İdare Şurası Lider Vekili Altuğ Erciş, pandemi periyodunun yaşandığı 2020 yılında 694 adetlik DS satışı gerçekleştirdiklerini belirterek, “İzmir’de açılan dördüncü showroomumuzla 2021’e süratli bir başlangıç yapmış olduk. DS Store İzmir’de şu an için DS 7 ve DS 3 Crossback olmak üzere iki başka modelde satış gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimiz modelleri deneyimlemek isterlerse, 24 saatlik müddet boyunca arabaları test edebilecekler. Bu yıl içinde DS 9 sedanı da tüm showroomlarımızda satışa sunacağız” dedi.

Fransızların lüks sedan modeli DS 9 geçtiğimiz yılın birinci çeyreğinde tanıtılmıştı. Peugeot 508 ile birebir platformu paylaşan model gerek tasarımı gerekse özellikleriyle dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Active Scan Suspension, düzey 2 otonom sürüş, Active LED Vision ve DS Safety güvenlik paketi üzere özellikleriyle dikkat çeken modelde E-TENSE ismi verilen plug-in hibrit motorlar bulunuyor. DS 9’un Fransa’daki fiyatı 47 bin 700 euro’dan başlıyor.

Erciş, kuvvetli bir pandemi süreci ve döviz kurlarındaki dalgalanmalara rağmen Türkiye otomotiv bölümünün 2020’yi başarılı bir formda tamamladığının altını çizerek, “Lüks araba açısından da genel araba pazarına paralel bir seyir görmek mümkün.
Mevcut vergi sistemi ile birlikte, dalgalı döviz kurları ve yüksek faiz oranları bu biçimde devam ederse lüks araba segmentinin 2020 yılındaki düzeyinin altında kalma ihtimali de bulunuyor” dedi.

Erciş, Türkiye otomotiv pazarının 2021 yılını 700-750 bin adetler ortasında tamamlamasını öngördüğünü de söyledi.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir