Teknoloji

LG ve Qualcomm, 5G araç içi teknolojileri geliştirmek için paydaşlık kurdu

Güney Koreli teknoloji devi LG Electronics, 5G otomotiv teknolojileri geliştirmek için yarı iletken şirketi Qualcomm ile iştirak kurdu. Hem LG hem de Qualcomm’un, araçlar için 5G ve Hücresel Araçtan Her Şeye (C-V2X) teknolojisini geliştirmek için Güney Kore’nin Seul kentinde ortaklaşa bir araştırma merkezi kuracağını söyledi.

LG ve Qualcomm iştiraki

LG’nin Akıllı Araç Bileşenleri İş Ünitesi Genel Müdür Yardımcısı Kim Jin-yong: “LG, otomotiv irtibat teknolojilerindeki tecrübemizi Qualcomm’un LTE’den 5G’ye kadar gelişmiş irtibatlı tahlilleriyle birleştirerek yeni jenerasyon araç bileşenleri pazarına liderlik etmeyi planlıyor.” dedi.

Jin-yong, her iki şirketin birleşik araştırma gücünün bağımsız çalışma yoluyla elde edilemeyecek kıymetli yararlar sağlayacağından emin olduğunu söylüyor.

Ortak geliştirilecek 5G platformunun, araçları yakındaki baz istasyonlarına bağlayabilmesi ve akıllı navigasyon, gerçek vakitli yayın ve araç içi bağlantı yoluyla acil durum davetleri yapma üzere çeşitli yeni jenerasyon fonksiyonları yerine getirmesi bekleniyor.

Qualcomm’da Eser İdaresinden Sorumlu Lider Yardımcısı Nakul Duggal, LG ile paydaşlığın her iki tarafın da inançlı, temaslı ve giderek artan otonom araçlar için gelişmiş tahliller geliştirme konusundaki kararlılığını gösterdiğini söyledi.

Nakul Duggal: “Otomotiv sanayisi 5G’ye hakikat net bir yolda ilerlerken, günümüz şoförlerinin taleplerini karşılamak ve yeni kuşak araçlarda C-V2X teknolojisinin ticarileştirilmesini ilerletmek için LG ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu