Teknoloji

LG, arabalar için yeni kuşak dijital anahtar geliştirdi

Güney Koreli LG Group bünyesinde faaliyet gösteren LG Innotek, araba sahiplerinin araçlarını akıllı telefon kullanarak uzaktan denetim etmelerine imkan tanıyan bir dijital anahtar modülü geliştirdiğini duyurdu.

Günümüzde kullanılan dijital araba anahtarları hacklenmeye karşı daha savunmasız olmaları ve yetersiz pozisyon doğruluğu üzere bir dizi dezavantaja sahipler. LG Innotek’in anahtarı UWB (ultra geniş bant) ve NFC teknolojilerinin kullanımıyla bu problemleri çözüyor. Şirket, modülün güvenliğini artırmak için kendi güvenlik teknolojilerini kullandı.

Amaç 2022’ye kadar seri üretime başlamak

Otomobil ile akıllı telefon ortasında kablosuz data transferine müsaade veren dijital araba anahtarları, kullanıcıların araç kapılarını uzaktan açıp-kilitlemelerine ve motoru çalıştırmalarına imkan sağladığı üzere kilometre, yakıt tüketimi yahut lastik basıncı üzere dataları denetim etmelerine imkan tanıyor.

LG Innotek’in dijital anahtarı, Car Connectivity Consortium standartlarına uygun olması sayesinde küresel markaların arabalarında kullanılabilecek. Şirket, 2022 yılına kadar modülün seri üretimine başlamayı ve yeni kuşak dijital araba anahtarını pazara sunmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu