Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Marvel sineması Ant-Man’in çekimlerinin Kapadokya’da başladığını söyledi

  • Whatsapp

Sinema dünyasının son yıllardaki en büyük markalarından biri haline gelen Marvel, yeni sinemaların imallerine teker teker başlıyor. Dün akşam saatlerinde çekimlere başlandığı açıklanan yeni sinema ise Ant-Man’in yeni sineması Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Lakin çekimlerin başladığı Marvel yahut Disney tarafından açıklanmadı.

Çekimlerin başladığını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dün akşam saatlerinde Habertürk TV‘de konuk olduğu programda açıkladı. Söylediğine nazaran yeni Ant-Man sineması, yani Ant-Man and the Wasp: Quantumania’nin çekimleri Kapadokya’da başladı. Ne yazık ki öbür bir detay paylaşmadı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ayrıyeten geçtiğimiz günlerde çekimleri Antalya‘da yapılan Guy Ritchie ve Jason Statham‘ın yeni sinemasının de setini ziyaret etmiş. Söylediğine nazaran takım Antalya’da çekim yapabiliyor olmaktan bir oldukça memnun. Birkaç farklı ülkede yapacakları çekimleri Antalya’nın mevsimi sebebiyle tek bir yerde yapabiliyorlarmış.

Ayrıyeten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, büyük yapımlı sinemaların Türkiye’de çekimlerini yapabilmeleri için çalışmalar ve yatırımlar yaptıklarını lisana getirdi. Büyük bütçeli sinemaların çekiminin burada yapılması hem bilinirlik açısından hem de iktisat açısından bir oldukça yararlıymış. Guy Ritchie’nin 60 milyon dolar bütçeye sahip olan yeni sinemasının 10 milyon dolarlık kısmı Türkiye’de harcanacak.

Bahsi geçen canlı yayını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir