Karsan’ın elektrikli minibüsleri Romanya’da hizmete başladı

  • Whatsapp

Geliştirdiği inovatif araçlarla toplu taşıma sistemlerine yönelik tahliller sunan Karsan, elektrikli eser gamıyla Avrupa kentlerinin ulaşımına katkı sağlamaya devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Romanya’nın Suceava kenti için düzenlenen elektrikli minibüs ihalesini kazanan Karsan, bu kapsamda 10 adet Jest Electric aracını kente teslim etti.

Karsan, hizmet vermeye başlayan araçlara ek olarak, ihale mukavelesinde opsiyonel olarak yer alan 7 adet Jest Electric için de sipariş aldı. Bu araçlar da 2021’in birinci çeyreğinde kent belediyesine teslim edilecek.

Karsan’ın Romanya distribütörü Anadolu Automobil Rom tarafından gerçekleşen teslimatla Jest Electric’lerin Romanya Suceava Belediyesi’nde kullanımına başlanacak. Romanya’nın farklı kentlerinde yollarda olan ve Suceava’da halihazırda 5 adet Jest Electric aracı ile hizmet veren Karsan, filosunu 15 adete yükseltti.

Karsan ve BMW iş birliğiyle geliştirilen Jest Electric’te 170 HP güç ve 290 Nm tork üreten BMW üretimi elektrikli motor ve tekrar BMW üretimi 44 ve 88 kWh batarya seçenekleri bulunuyor. 210 km’ye kadar menzil sunan Jest Electric’in bataryaları enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemi sayesinde yüzde 25 oranında kendi kendini şarj edebiliyor.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir