Elektrikli Skoda Enyaq iV, yeni Sportline versiyonuyla daha dinamik görünüyor

  • Whatsapp

Çekyalı üretici Skoda, elektrikli crossover modeli Enyaq iV’ye daha dinamik ve sportif bir görünüm kazandıran yeni bir versiyon duyurdu: Enyaq Sportline iV.

Read More

2021 Skoda Enyaq Sportline iV’nin gövde dizaynında parlak siyah ayrıntılar dikkat çekiyor. Bu ayrıntılar aydınlatmalı panjurun çerçevesi, ön tampon, yan ayna kapakları, tavan rayları, art spoyler ve difüzör üzere pek çok alanda karşımıza çıkıyor. Ön çamurluklardaki siyah Sportline rozetleri ve gövde rengi marşpiyelleriyle de dikkat çeken modelde 20 inç Vega jantlar standart, 21 inç Betria alaşım jantlar ise opsiyon listesinde.

Elektrikli crossover’ın sportif versiyonunda standart olarak full LED Matrix farlar kullanılmış. Uzun huzmeli modüller ferdî olarak denetim edilebilen 24 LED’den oluşuyor. Bu da Enyaq Sportline iV’deki uzun huzmeli farların öteki yol kullanıcıları için engelleyici bir öge olmasının önüne geçiyor. Artta ise dinamik sinyallere sahip full LED stoplar yer alıyor.

Enyaq Sportine iV’nin iç yerinde da entegre başlıklara sahip spor koltuklar göze çarpıyor. Bu alanlarda süet yoğunlukta olmak üzere süet-deri karışımı bir döşeme kullanılmış. Sportline logosuna sahip üç kollu direksiyon simidinin yanı sıra deri döşeme ve karbon fiber efekti verilmiş modüllerin bulunduğu konsol ve kapı içleri de kabindeki özellikler ortasında. Ayrıyeten alüminyum pedal seti ve özel paspasları da unutmamak gerek.

2021 Skoda Enyaq Sportline iV’de modele özel spor süspansiyon kullanılmış. Bu sayede otomonilin standart versiyona nazaran önde 15 mm, geride ise 10 mm daha yere yakın olması sağlanmış. Ayrıyeten arabanın sürüş dinamikleri de güzelleştirilmiş. Arabanın güç aktarma organlarına baktığımızda üç farklı seçenek görüyoruz:

Enyaq Sportline iV 60‘ta art tekerleklere güç veren, 180 beygir güç ve 310 Nm tork üreten bir elektrik motoru mevcut. 62 kWh’lık batarya paketi arabaya WLTP’ye nazaran tek şarjla 400 kilometre civarında menzil sağlıyor. Enyaq Sportline iV 80 ise yeniden arttan itişli olan bir üst seçenek. Bu modelde 204 beygir güç ve 310 Nm tork üreten bir elektrik motoru bulunuyor. 82 kWh’lık batarya ise 520 kilometrenin üzerinde menzil sağlıyor.

En üst seçenek ise Enyaq Sportline iV 80x. Dört tekerlekten çekişli olan bu versiyonda ikinci elektrik motoru ön tekerleklere güç veriyor. Toplamda 265 beygir güç ve 425 Nm tork üreten motorlar 82 kWh’lık bataryadan besleniyor. Bu model de tek şarjla 500 kilometrenin üzerinde sürüş menziline sahip. Ayrıyeten tüm versiyonların azamî suratı 160 km/s ile hudutlu tutulmuş.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir