Binance blok zinciri patlama yaptı; BNB 200 dolara dayandı

  • Whatsapp

Geçtiğimiz yıl sessiz sedasız bir halde kendi blok zincirini faaliyete geçiren Binance borsasının piyasada taşları yerinden oynatacağı kimsenin aklına gelmemişti. Bilhassa yatırım çiftlikleri ile birlikte Binance ağı muazzam bir patlama yaptı.

Read More

BNB coştu

Ethereum ağının bilhassa DeFi projeleri nedeniyle ağırlaşması ve tek bir transfer fiyatının 4$-5$ düzeylerine kadar çıkması yatırımcıları pes ettirmişti. Binance Smart Chain – BSC ağında ise çok daha düşük transfer fiyatları kıymetli bir fırsatı beraberinde getirdi.

BSC ağının göze batması bilhassa Pancakeswap platformu ile oldu. Yatırımcıların Cake kripto parasını satın alarak ister kilitleme üzerinden isterse de likiditeye katkı yaparak hisse aldığı Pancake platformu; yeni projelere de konut sahipliği yaptı. Initial Farm Offering olarak isimlendirilen bu proje satışlarında ilgili paralar adeta patlama yapınca haliyle ilgi çığ üzere büyüdü.

Bağımsız bir formda kullanılabilen BSC ağında bir anda mantar üzere farm projeleri türemeye başladı. Pancake platformunun kopyalanabilir yapısı birebir orta yüzde yüzlerce projenin ortaya çıkmasını sağladı.

Bu farm projelerinde birinci gün yüzde 70000 ile başlayan karpayı dağıtım oranları belirlenince kısa yoldan para kazanmak isteyenler adeta akın etti. Çiftliklerin kendi kripto paraları ağır ilgide adeta uçtu. Örneğin Goose Finance parası EGG; 10 kat artışla 100$ sonunu geçti. Bununla birlikte IceCreamSwap, WallStreetSwap üzere projeler ise yatırımcıların parasıyla ortadan kayboldu ya da taarruza uğradı. Hatta Kebab Finance üzere enteresan projeler bile görülür oldu.

BSC ağı bu gelişmelerle beklenmedik bir formda büyüdü. Çiftliklerde kilitlenmiş toplam yatırım ölçüsü 6 milyar dolara dayandı. Günlük ise 2 milyon adetten fazla süreç yapılıyor. Likidite ve kilitleme süreçleri BNB yüklü olduğu için alımlarda yığılma oldu. Haliyle BNB de bir hafta üzere kısa bir müddette 4 kat artarak 200$ sonuna dayandı. Cake parası da 15 kat artışla bir ayda 12 dolara dayandı.

Kripto para çılgınlığı bir müddet daha devam edecek üzere görünüyor. Yatırımcılar adeta paranın kokusunu almışçasına çiftliklere akın ediyor ve ağdaki etikleşimi arttırıyor. Bundan haliyle en çok Binance sahibi CZ faydalanıyor.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir