Amerika’daki GameStop olaylarını mevzu alan iki farklı sinema ve bir adet de dizi yapılıyor

  • Whatsapp

Bildiğiniz üzere Amerika’da şu anda ekonomik manada tarihi olaylar oluyor. Reddit’te örgütlenen büyük bir grup  GameStop‘un piyasa kıymetini bir epey üste çıkardı ve büyük şirketlere baş tuttu. Bu olay da başta Amerika olmak üzere tüm dünyada gündem oldu.

Read More

Bu usul büyük olaylar da bildiğiniz üzere sinema imalcileri için aslında bir fırsat oluşturuyor zira önlerinde hazır bir kıssa bulunuyor. Geçmişte bu şekil olayların üstünden makul bir müddet geçerdi ve sinemaları o denli görürdük fakat GameStop olayı ile ilgili şimdiden 3 farklı proje duyuruldu.

Projelerden birincisi MGM stüdyoları tarafından duyuruldu ve roman yazarı Ben Mezrich ile anlaşıldı. Çabucak akabinde tanınan görüntü akış platformu Netflix, kendi sinemasını duyurdu. Netflix’in duyurduğu sinemanın senaryosunu ise Mark Boal üstlendi. Şimdi ismi aşikâr olmayan sinemanın başrolünde ise Noah Centineo bulunacak. New York Üniversitesi’nden bir muharrir ve profesör olan Scott Galloway de projede danışman olarak bulunacak.

Geçtiğimiz saatlerde de Wall Street Bet x GameStop olaylarının şimdilik son üretimi duyuruldu. Başkalarının bilakis bu bir sinema değil dizi olacak. Pinky Promises’ın geliştireceği dizinin ismi ise To The Moon olacak. Pinky Promise’in kurucu ortakları Jessamine Burgum ve Matthew Cooper, olayları gerçek aktarabilmek için Reddit üyeleri ile birlikte çalışacaklarını söyledi.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir