Twitter haber bülteni platformu Revue’ü satın aldı

  • Whatsapp

Twitter, müelliflerin haber bültenleri yayınlamasına imkan tanıyan Revue için satın alma planları yapıyor. Firma böylelikle Twitter’da okuyuculara ulaşmak ve kitlelerini büyütmek için sistemli olarak yayın yapan kullanıcılara kolaylık sağlayacak.

Revue yola Twitter’ın dayanağıyla devam edecek

Twitter’ın Revue için giriştiği satın alma, firmayı son vakitlerde popülerliği artan bülten hizmeti Substack ile de direkt rekabete sokmuş olacak. Çünkü birtakım yüksek profilli gazeteciler, Substack bünyesinde fiyatlı haber bültenleri başlatmak için bağlı bulundukları medya şirketlerinden ayrılmıştı.

Hususla ilgili açıklamalarda bulunan Twitter eser başkanı Kayvon Beykpour, “Güçlü bir muharrir ve okuyucu topluluğu ile Twitter, kuruluşların ve müelliflerin büyük ölçekte kendilerini büyütmelerine yardımcı olmak için eşsiz bir pozisyona sahiptir. Maksadımız, aboneleriyle ilişki kurmalarını kolaylaştırırken tıpkı vakitte okuyucuların muharrirleri ve içeriklerini daha âlâ keşfetmelerine yardımcı olmaktır.” Tabirlerini kullandı.

Beykpour ayrıyeten Revue’nin bağımsız bir hizmet olarak kullanılmaya devam edecek halde planladıklarından bahsetti. “Revue’a bağımsız bir hizmet olarak yatırım yapmaya devam edeceğiz ve grubu, müelliflerin haber bültenlerini oluşturma, kitlelerini organize etme ve çalışmaları için ödeme alma sistemleri konusunda odaklanmaya teşvik edeceğiz. Ayrıyeten vakitle grup, Twitter’a uzun içerik odaklı tecrübeler oluşturacak.”

2015 yılında altı New York Times çalışanı tarafından kurulan Hollanda merkezli kuruluş, editöryal düzenleme konusunda epeyce yol kat etti.

FIRSAT ESERLERİ

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir