Oyunlar

Tim Schafer’den Wiki’lere Teşekkür

Tim Schafer benim en çok sevdiğim oyun geliştiricilerinden biri, bunu her fırsatta söylemeyi adet edindim. Mizah anlayışını, hayal gücünü ve tasarımcılıktaki hünerini nitekim çok beğeniyorum. Schafer ve Double Fine hayli uzun müddettir Psychonauts 2 üzerinde çalışıyor ve bu beklenen oyunu nihayet bu sene içerisinde oynama bahtına kavuşacağız.

Karışık içeriğe sahip oyunların devam oyunlarında senaryo manasında bir yanılgı yapmamak sahiden çok kıymetli. İşte Schafer da hazır Psychonauts 2’nin senaryo yazımını büsbütün bitirmişken, bu bahiste yardım aldığı wiki’lere de teşekkür etmeyi ihmal etmemiş.

“Dört bir yandaki hayran sayfalarına ve wiki’lere teşekkür etmek istiyorum. Yalnızca hayranlarımız oldukları için değil, bize kendi oyunlarımız hakkında bilgileri bulmaya yardımcı oldukları için de. Oyun geliştiricilerinin kendi oyunları hakkında sunumlar yapmak için ne kadar çok bilgiyi sayfalarınızdan aldığını biliyor muydunuz çok merak ediyorum. Ben bunu ÇOK SIK yapıyorum.

Yalnızca sunumlar da değil. Bir devam oyunu yapıyorsanız ve her şeyin yepyeniye uygun olmasından emin olmak istiyorsanız bu bilgileri bir hayran sayfasından almak, benim darmadağınık, muhtemelen bir zip-drive’a kaydettiğim arşivimi, ya da aman diyeyim, beynimi taramaktan daha süratli oluyor.

Organize yapınız ve çalışmalarıma benden daha düzgün baktığınız için teşekkürler”

Wiki sayfaları nitekim de internetin en kıymetli kaynakları ortasında, biz de bir bilgiyi teyit etmemiz gerektiğinde yahut eski oyunlarla ilgili kıssa yazıları vs hazırlamak istediğimizde birinci evvel bu wikilere başvuruyoruz. Wiki sayfalarını yöneten ve bu bilgileri herkesle paylaşan gönüllülere bizden de bir teşekkür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu