Oyuncular Assassin’s Creed Valhalla’da Çok Güçlü Bir Isu Silahı Keşfetti

  • Whatsapp

Oyuncular Assassin’s Creed Valhalla’daki bir gizemi daha ortaya çıkardı ve zımnî bir Isu silahını ortaya çıkardı. Lakin bu yayın ortaya çıkışı pek de doğal görünmüyor, yani bu durum bir bug’dan kaynaklanıyor ve bir ihtimal yakında düzeltilecek olabilir. Hasılı bu silahı kolay yoldan elde etmek istiyorsanız şimdilik elinizi çabuk tutmanızda yarar var.

Şöyle ki ana Valhalla haritasının kuzeyinde, Northumbria’daki Brunson Turret yakınlarında ufak bir adacık bulunuyor. Bu adada bir taş yığını göreceksiniz. Lakin oyundaki misal yığınların bilakis bu taşlara vurduğunuz vakit hiçbir şey olmuyor.

Taşlara birkaç sefer vurup oyunu kaydedip çıkıyor ve tekrar yüklüyorsunuz. Bu süreci birkaç defa tekrarlandığınızda ise Norden’s Arc ismindeki bu güçlü yaya sahip oluyorsunuz.

Oyunun öykü direktörü Darby McDevitt bu bug’ı teyit etti ve “bu çok zekice bir kaba kuvvet hack süreci, fakat yayı kazanmanın ‘düzgün’ yolu bu değil. Bunun olağan bir yolu da var. Fakat en azından Any% Speedrun cinslerinde kullanılabilecek bir prosedür olmuş” dedi. Speedrun’da kullanılır dediğine nazaran Ubisoft bu yanılgıyı oyunda bırakacak da olabilir olağan.

Bir oyuncu nasıl alakasız bir adada alakasız bir taş yığınına girişir, birkaç kez kaydedip tekrar yükler, bunu nasıl keşfeder, bu soruların karşılığı ise baş kurcalamaya devam edecek 🙂

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir