Oyunlar

Minecraft’ın Herobrine Seed’i Bulundu

Oyun dünyasının kent efsanelerini sizlerle paylaştığımız yazı dizimizin bir kısmında, Minecraft’ın korkutucu karakteri Herobrine’ın ayrıntılarını sizlerle paylaşmıştık. Oyunun birinci yıllarında büyük ses getiren bu olay, bir görsel ile birlikte ortaya çıkmış ve herkesin başını karıştırmıştı.

Savlara nazaran Herobrine isimli bu değişik NPC, Minecraft dünyanızda garip yapılar oluşturuyor ve 2×2 boyutunda tüneller açıyordu. Pek çok oyuncunun oyunlarında karşılaştıklarına inandığı bu farklı karakterin, oyunun geliştiricisi Markus ‘Notch’ Persson’ın ölmüş kardeşi olduğu bile söyleniyordu.

Ortadan geçen 11 yılın akabinde bir küme oyuncu, orjinal Herobrine öyküsünün geçtiği seed’i buldu. Bildiğiniz üzere Minecraft dünyaları bahsi geçen seed’ler üzerine kuruluyor. Bu sayede oyuncular buldukları haritaları öteki oyuncular ile paylaşabiliyor. Herobrine efsanesinin doğduğu bölge ise [email protected] grubu tarafından bulunmuş.

Bu bölgeye ulaşmak için gereken koordinatları vermeden evvel oyunun Java versiyonuna sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Daha sonra oyunun evrakına girerek seed’i yerleştirmeniz gerekiyor. Şuradan ulaşabileceğiniz linkte [email protected] grubu gerekli yönergeleri paylaşmış.

Koordinatlar ise şu biçimde:

Seed: 478868574082066804
Versiyon: Java Alpha 1.0.16_02
Alfa Koordinatları: X=5.06 Y=71 (72.62 göz pozisyonu) Z=-298.54
Çağdaş Koordinatlar: X=5.16 Y=71 Z=-298.53
Kamera Açısı: RX=93.75 RY=-1.2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu