Hearthstone Book of Heroes: Anduin & Darkmoon Races – İnceleme

  • Whatsapp

Benim için Hearthstone ile ilgili en farklı hususlardan biri hakikaten Warcraft dünyasına ne kadar sadık kalıp kalmadığıyla alakalı oldu. Bunu üretimcilere şahsen sorduğumda hedeflerinin oyunun Warcraft’ın eğlenceli istikametini açığa çıkarmak olduğunu söylediler. Tekrar de League of Explorers’ın yahut EVIL’ın yaptıklarının ne kadarının Warcraft cihanını etkilediği yahut ileride bu oyundaki bir aktifliğin World of Warcraf’ı etkileyip etkilemeyeceği şimdilik muallakta.

Read More

Buna karşın Warcraft’a ilişkin kıssaları anlatmak ve geriye dönüp bakabilmek ismine yeni gelen Book of Heroes içeriği muazzam bir fırsat olmuş. Şimdiye kadar dört kahramanın öyküsünü dinledikten sonra sırada Warcraft’ın adeta merkezinde yer alan ve oyunla büyümüş bir kahraman bizi bekliyor; Anduin.

Bu paket Anduin’in küçüklüğünde babasıyla yaşadığı zorlukları, büyüme sancılarını ve hepsinden değerlisi onu sonsuza kadar değiştiren Pandaria seyahatini çok hoş yansıtıyor.

Dövüşlerin kendisi güç değil lakin birçok dövüş birden fazla tahlile de sahip değil. Yani elinize yanlışsız kartlar gelmezse yahut ne yapmanız gerektiğini birinci oynanışta anlayamazsanız tekrar tekrar oynamanız gerekebiliyor. Vakit zaman gelen eğlenceli kahraman güçleri ve değişik kartlar sayesinde bu o kadar da rahatsız edici bir durum olmuyor açıkçası. Kıssa bizi Anduin’in çocukluğundan alıp Sylvanas ile olan son müsabakasına kadar götürüyor. Kaliteli seslendirmelerle çokça farklı diyalog ve olaylara Anduin tarafından bakma talihi yakalaması bu paketi daha cazip hale getiriyor.

Her ne kadar Book of Heroes ile birlikte gelen Anduin paketini anlatmaya yeltenmiş olsam da tıpkı vakitte gelen bir değerli içerik de Madness at the Faire’in üzerine gelen Darkmoon Races oldu. Hearthstone tarihinde birinci kere iki paket ortasında daha küçük bir paket geldi ki bu durum epeyce ilgi cazip bana nazaran. Oyuncular aslında paketler ortasındaki müddetin çok kısa olmasını istemiyor. Zira altın ve para harcayarak biriktirdikleri destelerin kısa müddette fonksiyonsuz hale gelmesini kimse istemez. Öte yandan ek paketlerin ortasındaki müddette metanın çok değişmemesi ve birebir destelerin dönüp dolaşıp gelmesi de ayrıyeten bir zahmetti.

Darkmoon Races sayesinde çok büyük olmayan ve metayı gereğince sallayan 35 yeni karta sahip oluyorsunuz. Dilerseniz bu kartları Darkmoon paketlerinden düşürmeye çalışabilir yahut dilerseniz direkt satın alabilirsiniz. Kartlara baktığımızda ise hem bence pakette çok değinilmeyen Corruption mekaniğini pekiştiren kartlar, hem de Armor Warrior üzere yıllardır fonksiyonsuz olan temaları dirilmeye çalışan kartlar da var.

Darkmoon Races üzere bir küçük setin varlığı açıkçası beni çok rahatsız etmedi. Lakin ben her ay Legend olmaya çalışan, sabahlara kadar kusursuz desteyi oluşturmaya çalışan bir oyuncu değilim. Farklı oyun biçimleri ve eğlenceli kombinasyonlar yapmak daha çok işime geliyor. Şayet ki eksiksiz destem ayın ortasında bozulsaydı reaksiyonum yeniden birebir olur muydu işte tam olarak onu bilemiyorum.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir