Yatırım Analisti, Yakında Yükselebilecek 7 Altcoin’i Paylaştı!

  • Whatsapp

Kripto para piyasası, 2021’in başından bu yana epey hareketliydi. Genel kripto piyasası geçtiğimiz aylarda tabana vurdu ve piyasa bedelinden yaklaşık 1 trilyon doları sildi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, 64.000 doların üzerine çıkıp tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasının akabinde bedelinin neredeyse yarısını Mayıs ayının ortalarında kaybetti. Bu fiyat hareketlerinin ortasında birtakım altcoin projeleri yükseliş ivmesi gösteriyor üzere görünüyor. Yatırım analisti Tezcan Gecgil, bu nedenle, yakında toparlanabileceğini düşündüğü 7 altcoin’i paylaştı.

Yakında toparlanabilecek 7 altcoin

Read More

Tezcan Gecgil, blockchain alanındaki en umur verici fikirlerden birkaçına ayna tuttu ve hepsinin yılın geri kalanı için sağlam bir üst taraflı potansiyeli olduğundan bahsetti. Gecgil’in bahsettiği kripto para üniteleri şunlardı: BitTorrent (BTT), Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Stellar (XLM), VeChain (VET).

Analistin bahsettiği birinci altcoin BitTorrent (BTT). Rekor düzeylerinden düşüş yaşamış olsa da BTT için yatırımcı hissiyatının yükselişte olduğu belirtiliyor. Analiste nazaran BitTorrent, büyüyen kullanıcı tabanı nedeniyle üst taraflı bir potansiyel gösteriyor ve mevcut volatilite azaldığında toparlanan birinci kriptolardan biri olabilir.

Analistin listesindeki ikinci kripto para, Cardano. Analiste nazaran etraf dostu bir kripto para ünitesi olarak ADA-USD, kendisini öteki kriptolar ortasında farklılaştırmıştır. Gecgil, yeniden Cardano için de yatırımcı hissiyatının yükselişte olduğunu söyleyerek uzun vadede ADA fiyatının 2 doların üzerine çıkabileceğine dikkat çekiyor.

Üçüncü olarak Chainlink’ten (LINK) bahsediliyor. Yatırım analisti, gerçek dünya bilgilerini birleştirmek, uzun vadede blockchain ağları için muazzam bir potansiyel yarattığına dikkat çekerek yakında LINK’in merkezi olmayan oracle ağları ortasında bir kripto standardı haline geldiğini görebileceğimizi söylüyor. Analist, Chainlink yorumunu “Haziran ayında toparlanabilecek en uygun altcoin seçimlerimden biri,” diyerek bitiriyor.

Analistin Polkadot, Polygon, Stellar ve VeChain yorumu

Yorumlarına Polkadot’tan bahsederek devam eden analist, projenin Web 3.0 vizyonu oluşturma emelinden bahsediyor ve ağın çeşitli cinste bağımsız zincirleri kabul etme yeteneğine dikkat çekiyor. DOT’un yılın başından bu yana yüzde 175 arttığını söyleyen analist, uzun vadeli yatırımcıların yeni tepeler görmesinin mümkün olduğundan bahsediyor.

Analist, dördüncü olarak Şubat ayından bu yana %1.000 artan Polygon’a dikkat çekti ve kullanıcıların Ethereum’a nazaran avantajlarını takdir etmesi nedeniyle uzun vadeli hassaslığın yükselişte olduğunu belirtti. Hasebiyle MATIC’in üst istikametli potansiyeli olabileceğini bildirdi.

Analist son 2 altcoin olarak Stellar ve VeChain’den bahsetti. Stellar’ın geleneksek ödeme sanayisini bozma potansiyeline dikkat çeken Gecgil, ilgilenen yatırımcıların kriptoyu radarlarının altında tutması gerektiğini söyledi. Son olarak tedarik zinciri idaresine ve iş süreçlerine yardımcı olan VeChain ağına listesinde yer veren Gecgil, büyük lojistik meselelerine teknolojik tahliller sunduğu için VET’in uzun vadede büyük bir üst istikametli potansiyele sahip olduğunu söylüyor.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir