Milyarder Bitcoin Yatırımcısı, Elon Musk’a Sert Çıktı: Planın Bir Parçası!

  • Whatsapp

Kripto para dünyası son vakitlerde Bitcoin paylaşımlarıyla Elon Musk’a reaksiyon gösteriyor. Elon Musk ise açıklamalarına devam ediyor. Bilhassa fiyatın 62.000 Dolar düzeylerinden 30.000 Dolar düzeylerine gelmesinin temel sebebi olarak Tesla CEO’su görülüyor. Durum bu türlü olunca da ünlü CEO tenkitlerin temel amacı haline geliyor.

Milyarder Bitcoin yatırımcısından ağır tenkit

Read More

Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka son periyotta Elon Musk’ı en çok eleştirenlerden biri. Bir mühlet evvel The Money Show ile yaptığı röportajda Tesla CEO’su Elon Musk’ı maksat aldı. Ünlü milyarder Tesla CEO’sunu kendi çıkarı için manipüle etmekle suçluyor.  The Money Show’da konuşan Sygnia’nın kurucusu ve lideri, kripto para ünitesinin geleceği hakkındaki fikirlerini paylaşıyor. Wierzycka, Bitcoin’i bir paha deposu olarak altınla karşılaştırıyor.

Ünlü CEO, son aylarda Bitcoin’de görülen volatilite ile ilgili olarak net bir duruş sergiliyor.  Wierzycka’ya nazaran Elon Musk’ın kendi çıkarlarına hizmet etmek için piyasa manipülasyonunun beklenmedik sonucunun Bitcoin’e düşüş olarak yansıdığını sav ediyor. Wierzycka bahisle ilgili olarak yaptığı açıklamada şayet bu türlü bir şeyin borsaya kayıtlı bir şirketin başına gelmesi durumunda Musk’ın SEC tarafından soruşturulacağını ve önemli cezalar alacağını belirtiyor.

Musk’ın açıklamaları BTC’yi manipüle ediyor

 Tesla’nın Bitcoin’i satın almasıyla Musk’ın, kripto para ünitesi hakkında tweet atarak BTC fiyatını artırmak için toplumsal medya platformlarındaki hayran kitlesini makul kullandığını vurgulayan Wierzyck, Bitcoin’de ve volatilitesinde gördüğümüz şeyin çok güçlü ve tesirli bir kişi tarafından manipülasyon olduğunu belirtiyor. Esasen bunun, piyasada spekülatif varlıktan süratli bir kâr elde etme fırsatı gören Tesla CEO’su tarafından detaylı bir planın kesimi üzere göründüğünü belirtiyor.

Wierzyck’ın açıklamalarına Kriptokoin.com olarak baktığımızda tenkitlerinde haklılık hissesinin olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Bitcoin’deki düşüşün sebebini yalnızca Musk’a bağlamak ise yanlış bir yaklaşım olacaktır. Çünkü Bitcoin’in teknik temelleri de düşüşte bir ölçü rol oynayabilmektedir. Başka taraftan Çin’de Bitcoin madenciliğine yönelik alınan kararların da tam da Elon Musk’ın Bitcoin açıklamaları yaptığı periyoda denk gelmesi Bitcoin için düşüş sebebinin tek bir tane olmadığını gösteriyor.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir