Elon Musk Ne Dedi? Bitcoin Madencilik Kurulu Resmen Başladı!

  • Whatsapp

Bitcoin Madencilik Kurulu, kripto madenciliği faaliyetleri için güç kullanımını standartlaştırarak tam bir şeffaflık amacıyla çalışmayı hedefliyor. Emel, daha sürdürülebilir kripto madenciliği tahlillerine sahip olmak ve fosillerin kullanımından üretilen elektrik gücünü azaltmak. MicroStrategy’den Michael Saylor, kurul kapsamında kimi üst seviye Kuzey Amerikalı madencileri bir ortaya getirdi ve Tesla işvereni Elon Musk da birebir toplantıya katıldı.

MicroStrategy’den Michael Saylor, Bitcoin Madencilik Konseyi’ni Başlattı!

Read More

11 Haziran Perşembe günü, MicroStrategy lideri Michael Saylor, yeni kurulan Bitcoin Madencilik Konseyi’ni resmen başlattı ve böylelikle sanayi oyuncularını davet etti. Bitcoin Madencilik Kurulu, temel olarak, güç verimli madencilik tahlillerine gerçek hareket ederek kripto madenciliği sanayisinin dinamiklerini değiştirmeyi amaçlıyor. Farklı bölüm oyuncularını davet eden Michael Saylor, Bitcoin Madencilik Konseyi’nin Bitcoin madencileri için “gönüllü” ve “açık bir forum” olarak hizmet edeceğini söyledi.

Bitcoin Madencilik Konseyi’nin birinci çıkışı, paneli oluşturduktan sonraki bir ay içinde geliyor. Söylendiği üzere, kurul temel prensipleriyle birlikte ağa bağlı istekli bir forumdur. Konsey, kurucu üyeleri olarak en düzgün Kuzey Amerika kripto madencilerinden kimilerine sahip. İsimler ortasında Argo Blockchain, Core Scientific, Hive, Hut8, riot Blockchain ve başkaları üzere kimi devler ve halka açık şirketler yer alıyor. Ancak Kurul sayfası, rastgele bir Bitcoin madencisinin, operasyonun boyutunda rastgele bir en az hudut olmaksızın katılabileceğini söylüyor.

Elon Musk: Bitcoin Madencilik Kurulu kapsamında resmi bir rolüm yok!

Ayrıyeten, Bitcoin Madencilik Kurulu, eğitim ve araştırma hedefleri için güç karışımını ve hash rate boyutunu istekli olarak paylaşan tüm üyelerle tam bir şeffaflık içinde çalışmayı hedefliyor. Kripto sanayisi olgunlaştıkça, piyasa iştirakçileri Bitcoin madenciliği operasyonlarında gerekli olan büyük ölçüde elektrik gücü kullanımı konusunda giderek daha dikkatli davranıyor. Geçen ay, tam da bu nedenle Tesla, şirketindeki Bitcoin ödemelerini bu nedenle askıya aldı.

MicroStrategy’den Michael Saylor, birtakım üst seviye Kuzey Amerikalı madencileri bir ortaya getirdi ve Tesla işvereni Elon Musk da birebir toplantıya katıldı. Sonuç olarak, tüm madenciler güç raporlamasını standart hale getirmek için bir kurul oluşturmaya karar verdiler. Elon Musk, toplantının verimli geçtiğini fakat şu ana kadar bu kurulda resmi bir rolü olmadığını söyledi.

Ülkeler, güç nedeniyle kripto madenciliği faaliyetlerine temkinli yaklaşıyor

Ayrıyeten, dünya çapındaki hükümetler, kripto madenciliği faaliyetleriyle güç kullanımına giderek daha temkinli yaklaşıyorlar. Bitcoin madencileri için en yararlı destinasyonlardan biri olan Çin, ülkedeki Bitcoin ve kripto madenciliği faaliyetlerini tamamen yasaklamaya karar verdi. Sonuç olarak, madenciler Kuzey Amerika üzere öbür uygun yerlere kaçıyorlar.

Bitcoin Madencilik Kurulu, sırf dünya çapındaki oyuncuları cezbetmekle kalmayacak, birebir vakitte madencilik hedefleri için sürdürülebilir güç tahlilleri oluşturmaya yönelik hareketi yönlendirmeyi de hedefliyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, yakın zamanda Bitcoin’i resmi bir para ünitesi olarak yasallaştıran El Salvador, artık volkanlardan gelen jeotermal enerjiyi kullanarak pak Bitcoin madenciliği operasyonlarını araştırıyor.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir