Dev Borsada Bitcoin Balina Savaşı! Neler Olabilir?

  • Whatsapp

Datalara nazaran şu anda, piyasadaki en önde gelen kripto para ticaret platformlarından birinde, Bitcoin balina savaşı yaşanıyor ve hem uzun hem de kısa konumların tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaşmasına neden oluyor. Fakat hangi taraf kazanacak?

Bitfinex’te Bitcoin balina savaşı yaşanıyor

Read More

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin fiyat hala dayanak arayışındayken bir kripto uzmanı olan Tony Spilotro’ya nazaran bu türlü bir dayanağın oluşması ne kadar uzun sürerse, boğa piyasasının yeni rekor düzeylere geri dönme bahtı o kadar az olur. Lakin bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair çok fazla şey mümkünlük olduğu için, Bitfinex’teki kripto balinaları tarihin en uzun konumlarını kaydetmiş görünüyor.

Analiste nazaran bununla birlikte, dünkü yükselişle birlikte, 15.000’den fazla BTC kısa durum alınarak dolduruldu ve borsada kısa konumları en yüksek düzeylere getirdi. Bu durumlar aslında taşmış durumda. Lakin o vakitten beri ayılar denetimde değil üzere görünüyor. Pekala ayılar sıçrama yapmaları durumunda piyasayı istedikleri tarafa hakikat hareket ettirebilecekler mi?

Bitfinex’teki long ve short konumlar

Taraflar sonunda kazandığında ne olacak?

Bitfinex’teki traderlar öte yandan da 1.7 milyar dolarlık uzun konum açmış durumda. Bitfinex, düşük kaldıraç oranıyla bilinir ve yatırımcıların tasfiye olmadan derin düşüşleri soğurmasına imkan tanır. Kısa konumlar rekor seviyede düşüktü, akabinde Spilotro’ya nazaran muhtemelen büyük bir balina sebebiyle 500 milyon dolar arttı. Kaldıraç göz önüne alındığında bu büyüklükteki bir traderın durumlarında sıkışma (short squeeze) görülmesinin pek muhtemel görünmediği bildiriliyor.

Spilotro, işin içinde bir strateji yoksa yahut bu balinanın bildiği bir şey yoksa BTC’de düşüş varken uzun konum açmak bir sabır işi olsa da, BTC yükselişteyken kısa bir konum açmak akıl kârı değil. Pekala, bu “bearish” Bitcoin balinası piyasanın geri kalanı uzun durumda kalırken düşüşlerin görülmesiyle kâr edecek mi? Yoksa short squeeze mi yaşayacak?

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir