Çin Merkez Bankası Eski Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması!

  • Whatsapp

Çin kripto piyasasında yaşanan gelişmeler tüm bölümü etkilemeye devam ediyor. Çin’in merkez bankası olan Çin Halk Bankası’nın eski Lideri Zhou Xiaochuan, değerli açıklamalarda bulundu. Zhou Xiaochuan’a nazaran Çin, gerçek iktisada hizmet ederse kripto para ünitelerine daha fazla dikkat edebilir. Ayrıyeten Zhou Xiaochuan, kripto paraların iktisat için faydalı araçlar olabileceğine de dikkatleri çekiyor.

Çin Halk Bankası’nın eski Başkanı’ndan kripto para açıklaması: Vakit alacak!

Read More

Çin Halk Bankası’nın eski Lideri Zhou Xiaochuan, kripto paralar ile ilgili kritik bir açıklamada bulundu. Zhou Xiaochuan, Lujiazui Forum 2021 sırasında, kripto paralar gerçek iktisada hizmet ederse Çin’in bu varlıkları dikkate alabileceğini belirtti. Lakin Zhou Xiaochuan, kripto paraların finansal kalkınma için faydalı bir araç haline gelmelerinin “zaman alacağını” vurguluyor. Zhou Xiaochuan, düşük süreç hacmini piyasadaki ana eksikliklerden biri olarak belirliyor. 

Ayrıyeten ademi merkeziyetçilik ve kuralsızlaştırma üzere bahisleri “tartışmalı” olarak tanımlıyor. Çin’in çok konuşulan merkez bankası dijital para ünitesinin babası olarak bilinen emekli ekonomist Zhou Xiaochuan, dijital yuan’nın Ekim ayında dolarizasyona karşı geri adım atacağını söyledi. Çin’den gelen ve kripto para piyasasını etkileyen haberler sürat kesmeden devam ediyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, son haberlere nazaran, Qinghai tüm Bitcoin madenciliğini yasaklayan en son Çin eyaletidir.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir