Bilgiler Konuşuyor: SHIB, Yeni Dogecoin Olacaktı Ama…

  • Whatsapp

SHIB etiketi ile bilinen Shiba Inu’nun yeni kuşak Dogecoin olabileceğini düşünen epey insan kripto para topluluğunda yer alıyor. Dahası, Elon Musk yeni bir Shiba aradığını söyledikten sonra çılgınlığı başlatırken, topluluk SHIB’de daha fazla yükseliş beklentisi içerisine giriyor. Lakin Kriptokoin.com olarak baktığımızda adres aktifliği ve toplumsal hassaslığın o vakitten beri süratle azaldığını görüyoruz.

Shiba Inu (SHIB) adres aktifliği ve toplumsal hassaslık düşüyor

Santiment’e nazaran, beşerler SHIB’in Mayıs ayı başlarında yeni bir DOGE olmasını bekliyordu. O denli büyük bir beklenti içerisine girilmesine karşın sanki sahiden bu türlü bir umudun olup olmadığı şimdilerde sorgulanıyor.  Ancak Toplumsal Hacim, Toplumsal Hassaslık, Faal Adresler, Ağ Kâr Kaybı üzere birtakım data metriklerine dayanarak, toplumsal hacmin azaldığı görülüyor.

Birinci ani artış muhtemelen Elon’un bir Shiba köpeği aradığını söylediğinde yaşandı. Bu duyurunun ardından  kripto para topluluğu adeta çılgına döndü. Muhtemelen bu koin için doruklar yaşanmasının nedeni de bu. Zira Elon, Twitter’da “Shiba” sözünden bahsedince aslında bir bütün olarak kripto para ünitesine topluluk yöneldi.

Topluluk heyecanı da düşüşe geçti

Toplumsal hassaslığın ve heyecanın düşüşe geçmesi elbette ki fiyata tesir eden bir öge olarak karşımıza çıkabiliyor. Pekala bu durum hakikaten de makus bir duruma mı işaret ediyor? Kripto para ünitesi dünyasındaki fiyat hareketlerine bakıldığında elbette daha berbatı de kelam konusu olabilir. Fiyat artışları ile birlikte tesirli düşüşlerin olduğunu 2018 ve 2019 yılındaki hareketlerde kripto para topluluğu deneyim etti. Bu yüzden hareketlilik ve volatilite konusuna pek yabancı değiller.

Aktivite açısından da bakıldığında hala SHIB, Ethereum’daki aktiviteye nazaran birinci 10 kripto para ünitesi içerisinde yer alıyor. Böylesi bir durum yükseliş beklentisinin de bir işareti sayılabilir. Muhtemelen kripto para ünitesi SHIB için de mevcut durum böylesi bir şey olabilir. Lakin şu soruyu da akıldan çıkarmamak gerekiyor:  Hype öldüğünde bir kripto paraya ne olur?

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir