Analist: Ethereum, Cardano ve Öteki Altcoin’ler Çok Ziyan Görebilir!

  • Whatsapp

Analist Biraajmaan Tamuly bugün Ethereum, Cardano ve başka Altcoin’lerle ilgili olarak kıymetli değerlendirmelerde bulunuyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel de vurguladığımız üzere 9 Haziran’da Bitcoin, 19 Mayıs’taki düşüşten bu yana en yüksek artışını kaydederek grafiklerde %12 yükseldi. Ralli, fiyatın 37.500 doların üzerinde konsolide olmasına kadar devam etti.

Bitcoin’in yükselişi ne manaya geliyor?

Read More

Tamuly’ye nazaran kesin bir yükseliş istikametinin göstergesi olan belli bir faktör, büyük bir taban oluşumuydu. Grafiklerde tanımlandığı üzere, Bitcoin’in 9 Haziran’daki günlük fiyat mumu, evvelki üç günlük fiyat hareketinin üzerinde kapandı. Tarihi olarak, bu türlü bir durum çabucak yükseliş toparlanması sağladı. Lakin Tamuly’ye nazaran, dalgalı piyasa şartlarında tek bir sinyal kâfi olmayabiliyor. Bilgilere nazaran, fiyat son 24 saat içinde küçük bir short squueze nedeniyle yükselmiş olabilir.

Bybt.com, Bitfinex’te yarım milyar dolar pahasında tasfiye ve büyük konumların açıldığını belirtti. Bu nedenle, Bitcoin mümkün bir kısa vadeli yükselişe bakıyor olsa da, rastgele bir altcoin rallisini tetiklemeyebilir.

Ethereum ve öbür altcoin’ler için düşüş sinyali mi?

Tamuly’ye nazaran stablecoin’ler ile ilgili olarak fark edilen özel bir müşahede, Bitcoin yükselirken birebir vakitte para çekme süreçlerinin düşmesidir. Stablecoin para çekme süreçleri, USDT para çekme adreslerini içeren tüm gelen ve giden süreçleri tabir eder. Artık, grafiklerde düşen para çekme süreçleri, kripto varlıkları satın alan daha az sipariş olduğu manasına geliyor. Özcesi, nispeten daha zayıf bir birikim kelam konusu oluyor.

Emsal halde, üstteki CVD göstergesi, piyasada hareket edenlerin şu anda fiyat hareketine dahil olmadığını ileri sürdü. Fiyat volatil bir aralıkta hareket ediyor ve kısa vadede spektrumun rastgele bir yerine inebilir.

Coingecko’ya nazaran, Polkadot dışında birinci 20’deki varlıkların hiçbiri son 24 saat içinde BTC’nin rallisine eşlik etmedi. Ethereum, %1.1 oranında yetersiz bir güzelleşme gösterdi. Cardano yalnızca %0.2 yükseldi. Ethereum’un Bitcoin ile mevcut ayrışması, ETH/BTC grafiğinde de tanımlandı.

Altcoin rallisi için âlâ bir gösterge olan ETH/BTC grafiği son birkaç gündür düşüşte. Bitcoin’in Ethereum’dan daha âlâ performans göstermesi nedeniyle, şu anda öteki token’lerin de Bitcoin’in hareketlerini izlemesi Tamuly’ye nazaran pek muhtemel görünmüyor.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir