YouTube, Twitch gibisi ‘Klipler’ özelliğini test etmeye başladı

  • Whatsapp

YouTube, görüntülerden ve canlı yayınlardan anları yakalamanıza ve paylaşmanıza imkan tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. YouTube’daki yeni Klipler özelliği şimdilik testin bir modülü olarak sırf küçük bir içerik oluşturucu kümesinin görüntülerinde yer alacak. YouTube’un bu yeni özelliği Twitch’deki kliplere benziyor.

Read More

YouTube’da yeni Klipler özelliği

Testin faal olduğu kanallarda beğenme ve beğenmeme düğmeleri ile paylaş düğmesi ortasında ‘Klip‘ başlığıyla bir kırpma aracı görünecek. Kullanıcılar bu düğmeye tıklayarak  görüntülerden ve canlı yayınlardan 5 – 60 saniye arasında bir kısım seçebilecek. Kaydırıcıyı sürükleyerek klibin uzunluğunu belirlenen sonlar dahilinde, görüntü ve canlı yaınlardan istenilen kısım ayarlanabilecek. Bir klip oluşturulduktan sonra istenirse bir başlık eklenerek birçok platformda paylaşılabilecek.

YouTube blog gönderisinde yeni özellik hakkında: “Kısa içerik segmentlerini yakalamanın ve görüntülerden yahut canlı yayınlardan anları paylaşmanın kolay bir yolunu arayan içerik oluşturuculardan ve izleyicilerden çok sayıda geri bildirim aldık. Biz geri bildirim almaya başlarken, küçük bir içerik oluşturucu kümesiyle başlayarak YouTube’daki bir içerik kırpma özelliğini test etmeye başlamaktan heyecan duyuyoruz. Klip oluşturma şu anda masaüstü ve Android aygıtlarda kullanıma sunuluyor, iOS aygıtlar da yakında kullanıma sunulacak.” sözlerine yer verildi.

Canlı yayın sırasında oluşturulan Klipler, canlı yayın bittikten sonra görüntülenebilecek. Ayrıyeten içerik oluşturucu tarafından yepyeni görüntünün silinmesi ya da görüntünün gizlenmesi halinde Klipler kaybolacak.

Örnek olarak aşağıda yer alan görüntüyü YouTube masaüstünde yahut Android uygulamasında görüntüleyerek yeni Klipler özelliğini deneyebilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir