İnternet

WhatsApp, masaüstünde oturum açmak için biyometrik kimlik doğrulama isteyecek

WhatsApp yaptığı açıklamada, WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerine ‘daha fazla güvenlik’ getirdiğini ve WhatsApp hesaplarını bilgisayarlara bağlayan kullanıcılar için ek bir muhafaza katmanı eklediğini söyledi. Şirket, WhatsApp hesabını web yahut masaüstü uygulamasında açmak isteyen kullanıcıların öncelikle parmak izi yahut yüz doğrulamayı yapmaları gerekeceğini belirtti.

Daha sağlam WhatsApp erişimi

WhatsApp, telefonunuzdan aygıtınıza bağlanmak için bir QR kodu taramasından evvel biyometrik doğrulamanın getirilmesiyle birlikte kullanıcıların müsaadesi olmadan bir mesken yahut ofis arkadaşının WhatsApp hesabına bağlama bahtını sınırlayacağını söyledi.  

WhatsApp’tan yapılan açıklamada: “Bunu yapmak için, cep telefonu işletim sisteminde bulunan yüz yahut parmak iziyle kilit açma özelliğinden yararlanıyoruz. WhatsApp Web yahut masaüstü uygulamasını WhatsApp hesabınıza bağlamak için artık yüzünüzü yahut parmak izi kilidini kullanmanız istenecek.” sözlerine yer verildi.

WhatsApp, değişikliğin web ve masaüstü sürümlerini taşınabilir uygulamalar kadar inançlı hale getirmeyi amaçladığını söyledi. Şirket, yeni güncellemenin önümüzdeki haftalarda uyumlu aygıtlar için kullanıma sunulacağını söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu