Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Twitter kim oluyor da İçişleri Bakanı’nın tweetini engelleyecek hamaseti buluyor?

  • Whatsapp

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twitter hakkında açıklamalarda bulundu. Twitter, ülkemizdeki toplumsal medya yasanın temsilci atama zorunluluğunu yerine getirmemiş ve hakkında reklam yasağı başlatılmıştı. Bakan Karaismailoğlu bu mevzuya ve Twitter’ın Süleyman Soylu’nun tweet’ini kaldırmasına değindi.

Bakan Karaismailoğlu, Twitter’a reklam yasağı başladığını ve bant daraltma cezasının yolda olduğunu belirterek kelamlarının devamında şunları söyledi:

“Biz bir temsilci ve muhatap istiyorduk. Uygunsuz ve kişilik haklarına saldıran bildirilerin önlenmesine yönelik, ülke güvenliğiyle ilgili bir husustu. Siber güvenlik de bunun bir kesimi. Süreç devam ediyor. Yaptığımız çok gerçek bir iş. Avrupa ve öbür ülkeler de bizimle birlikte birebir senaryoları uygulamaya başladı. Hususun değerini anladılar. Twitter’ın kendi bileceği bir iş.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerdeki Twitter paylaşımında “LGBT sapkınları” sözüne yer vermişti. Twitter, bu paylaşımın nefret söylemi içermesi nedeniyle tweet’e kısıtlama uyguladı. Tweet’in üstünde bir ihtara yer verdi. Cevap, RT ve beğeni butonları devre dışı bırakıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twittter’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tweet’ine kısıtlama getirmesine ait, “Tamamen yanlış. Onlar kim oluyor, İçişleri Bakanı’nın tweet’ini engelleyecek hamaseti nerede buluyorlar? Ülkenin güvenliğinden sorumlu olan bir görevli” tabirinde bulundu.

Kaynakça https://www.trthaber.com/haber/gundem/twittera-reklam-yasagi-basladi-sirada-bant-daralmasi-var-553523.html https://www.yenisafak.com/gundem/ulastirma-ve-altyapi-bakani-karaismailoglu-twitter-kim-oluyor-da-icisleri-bakaninin-tweetini-engelleyecek-cesareti-buluyor-3597431

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir