Türkiye’nin yeni yıldaki alışveriş trendi tahlil edildi

  • Whatsapp

Pandeminin gölgesinde ve sokak kısıtlamaları ile girdiğimiz yeni yılda haliyle internet alış verişleri de ağır bir biçimde devam etti. Birinci ayı geride bırakmaya hazırlanırken alış veriş trendleri de masaya yatırıldı.

Read More

Akıllı süpürge revaçta

Related Digital platformu tarafından yapılan bir araştırmaya nazaran 1 Ocak tarihinden bu yana ülkemizde teknolojik manada en fazla akıllı süpürge ve kablosuz kulaklık satın alındı. Kablosuz kulaklık aslında trendi giderek yükselen bir eser kümesi. Pandemi periyodunda konutta kalma müddetinin ve haliyle paklık muhtaçlığının artması da robot süpürgelere olan ilgiyi arttırmış görünüyor. Genel manada ise kış kurallarının da tesiriyle son iki haftada mont satışları yüzde 76; bot ve çizme satışları yüzde 83 arttı.

Bu periyotta sanal market alış verişleri de arttı. En çok sanal market alış verişi yapan kentler İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kocaeli ve Adana oldu. Market alış verişi manasında en çok sıvı yağ sıparişi verildi.

Ayrıyeten bakliyat, bisküvi, şekerleme, muz, portakal, mandalina, patates, havuç ve limon üzere besin eserleri de en çok sipariş edilen eserler ortasında yer aldı. İnternetten yapılan market alış verişlerinde ortalama 22 kalem eser sipariş edildi ve bu eserler karşılığında 195 TL ödeme yapıldı.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir