TikTok artık Android TV’lerde de kullanılabilir

  • Whatsapp

Son vakitlerin epey dikkat çeken toplumsal medya platformlarından TikTok’un artık Android TV uygulaması bulunuyor. Görüntüler, TikTok’un Android TV uygulamasında da dikey formatta izlenebilecek. TikTok’a TV’lerden erişim birinci defa İngiltere’deki Samsung akıllı TV kullanıcılarına sunulmuştu.

TikTok’u Android TV’nizden takip edebileceksiniz

Android TV’lerde TikTok’a giriş yapmak için kullanıcı bilgilerinizi girebilir ya da QR kodu telefonundaki TikTok uygulaması aracılığıyla taratarak TV uygulamasına süratli erişim sağlayabilirsiniz. Uygulamaya girildikten sonra ekranın ortasında dikey formatlı görüntüler yer alacak. Alt kısımda ise içerikler için husus seçimi yapmanıza müsaade veren kartlar bulunacak. Ayrıyeten Android TV için TikTok uygulamasında kullanıcılar, hem kendi hesaplarını hem de istedikleri hesapları görüntüleyebilecekler.

TikTok’un uygulama açıklamasında: “TikTok’un kısa biçimli görüntüleri eğlenceli, özgün ve yaratıcıdır. Ve artık, bu eğlenceli içeriği televizyonunuza getiriyoruz. İster spor fanatiği, ister evcil hayvan meraklısı olun, ister yalnızca kahkaha arıyor olun, TikTok’ta herkes için bir şeyler var. Tek yapmanız gereken izlemek, sevdiğiniz şeylerle etkileşim kurmak ve istemediklerinizi atlamak. Bu sayede sırf sizin için ferdî hissettiren sonsuz bir kısa görüntü akışı bulacaksınız.” tabirlerine yer verildi.

Android TV için TikTok uygulaması şu anda Play Store’da yayında ve akıllı TV’lere yüklenmeye hazır lakin kullanılabilirlik, şu an için kimi bölgelerle sonlu durumda. Yakında global erişime müsaade verilecek.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir