MEB, yüz yüze eğitimle ilgili asılları açıkladı

  • Whatsapp

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 Şubat itibariyle kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitim kapsamındaki yol ve asıllarla ilgili açıklama yaptı. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı ile köy ve gibisi seyrek nüfuslu yerleşim yerleri dışındaki bölgelerde yüz yüze eğitim, 1 Mart itibariyle başlayacak.

Köy ve gibisi seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde bulunan tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak. 1 Mart itibariyle ise kelam konsu bölgeler dışında kalan yerlerdeki tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak.

Read More

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar, uzaktan eğitime devam edecek

MEB, resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacağını belirtti. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatlerinin belirlenmesine yönelik kararlar ise okul idarelerince alınacak. Ortaokul 5, 6 ve 7. Sınıflardaki öğrenciler, derslerini uzaktan eğitim yoluyla işlemeye devam edecek.

İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders 30 dakika, teneffüsler ise onar dakika olacak. Öğrencilerini okula göndermek istemeyen veliler ise okul müdürlüklerine yazılı müracaat yapabilecek ve bu öğrenciler devamsız sayılmayacak.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokullar ile özel eğitim anasınıfları ve öbür okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart prestijiyle haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmaya başlanacak.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir