İnternet

İnternet kullanıcısı sayısı rekor düzeye ulaştı

Toplumsal medya idare platformu HootSuite, mevcut internet kullanıcısı sayısı hakkında son istatistikleri yayınladı. Paylaşılan sayı bir epey yüksek. 2021 Ocak ayı prestijiyle internetsiz ve toplumsal ağsız bir hayat düşünemeyenlerin sayısı gözle görülür formda arttı.

Rapora nazaran geçen yıl akıllı telefon kullanıcılarının sayısı %1.8 artarak 5.22 milyar şahsa ulaştı. Bu sayı dünya nüfusunun %66.6’sına denk geliyor. Tıpkı vakitte dünya genelinde internet kullanan kişi sayısı geçen yılın tıpkı devrine nazaran 316 milyon artarak 4.66 milyara yükseldi. Şu anda global internet kullanım oranı %59.5 düzeyinde.

Bunlara ek olarak son 12 ayda toplumsal medya hesabı olan şahısların sayısı 490 milyon artmış durumda. Son istatistiklere nazaran dünya genelinde 4.2 milyar toplumsal medya kullanıcısı var. Toplumsal medya kullanıcılarının sayısı artık dünya nüfusunun %53’ünden fazlasını oluşturuyor.

Toplumsal medyayı en az kullanan Japonlar

Ortalama olarak her kullanıcı toplumsal medyada günde 2 saat 25 dakika harcıyor. Toplumsal platformları günde ortalama 4 saat 15 dakika kullanan Filipinliler, dünyanın en büyük toplumsal medya tüketicileri pozisyonunda. Buna rağmen Japon kullanıcılar toplumsal platformlarda günde bir saatten daha az (51 dakika) vakit harcıyor.

Analistlere nazaran ortalama bir internet kullanıcısı günde neredeyse 7 saatini tüm aygıtlarda internet kullanarak geçiriyor. Birebir vakitte sesli komut kullanımında da artış var. Global internet kullanıcılarının %45’i son 30 gün içinde arama yapmak için sesli komut kullandıklarını söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu