İnternet

Instagram, masaüstünde Öyküler için yeni görünümünü sunmaya başladı

Bu ayın başlarında toplumsal medya devi Instagram, masaüstü için yeni bir Kıssalar özelliğini test etmeye başladı. Yeni özellik ile Instagram Öyküler‘i kullanıcıların odak noktasına yerleştirerek göz atmayı kolaylaştırıyor. Şirket bir müddettir test ettiği bu özelliği global kullanıma sunmaya başladı.

Instagram masaüstü için yeni Kıssalar tasarımı

Bu ayın başlarında birinci sefer gördüğümüz üzere masaüstü için güncellenmiş Instagram Kıssalar özelliği, kullanıcıların hem yaklaşan görüntüleri hem de yakın vakitte izledikleri görüntüleri gösteren atlı karınca tipi bir tasarım sunuyor. Bu tasarım biçimi, kullanıcıların izledikleri medyayı denetim etmelerini kolaylaştırıyor. Ayrıyeten bu sayede geniş ekran tam olarak kaplanmış oluyor.

Instagram Öyküler için yenilenen tasarım ile birlikte duraklatma / oynatma ve ses kapatma düğmeleri de geliyor. Bunların yanı sıra, mobildeki üzere kıssalara direkt yanıt vermenizi sağlayan bir seçenek de yeni dizaynla kullanıcılara sunuluyor.

Şirket yeni özelliği yavaş yavaş kullanıcılarına sunmaya başladı. Bir mühlet sonra tüm kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başlayabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu