İnternet

Google Meet için Otter dikte servisi başladı

Pandemi periyodunda imajlı görüşme konseptinin yaygın hale gelmesi ile birlikte notlar da artık bilgisayar başında alınmaya başladı. Zoom uygulamasına bir müddettir canlı dikte servisi sunan Otter teşebbüsü artık Google Meet için Chrome eklentisini kullanıma açtı.

Google’a rakip oluyor

Otter teşebbüsü yapay zeka teknolojileri kullanarak konuşma esnasında canlı notlar alınmasını sağlayan uygulamaları ile tanınıyor. En süratli büyüyen teşebbüsler ortasında yer alan Otter uzun müddettir ortağı olduğu Zoom görüşmelerinde konuşmaları anlık olarak yazıya dökebiliyordu.

Bu hafta Google Meet için de bir Chrome eklentisi yayınlandı. Eklenti sayesinde Google Meet görüşmeleri esnasında konuşmalar altyazı olarak gösteriliyor yahut canlı olarak yazıya dönüştürülüyor.

Google’ın kendi dikte servisinden farklı olarak interaktif ve düzenlenebilir notlar sunulması bilhassa görüşme bitiminde ortak çalışabilme manasında kolaylık sağlıyor. Ayrıyeten anahtar söz ekleme özelliği ile de birtakım özel jargon kalıplarının yapay zeka tarafından es geçilmesi engelleniyor. Otter yazılımı yüklü olarak aylık yahut yıllık abonelik fiyatları ile en verimli biçimde kullanılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu