Google kimi ofislerini Covid-19 aşılama noktasına dönüştürüyor

  • Whatsapp

Dünyayı alt üst eden koronavirüs salgınına karşı süratli aşılamanın ehemmiyet kazanması teknoloji devlerini de farklı stratejilere yönlendiriyor. Google bu emelle birtakım ofislerini aşılama noktasına çevireceğini duyurdu.

Süratli aşılama sürecine yardım edecek

Google işvereni Sundar Pichai yaptığı açıklamada New York City, Los Angeles, San Fransisco By Area, Kirkland ve Washington’da bulunan kimi ofislerini aşılama noktası haline getirmeye başlayacağını bildirdi.

One Medical ve mahallî sıhhat otoriteleri ile orak yürütülen plana nazaran binalar, park alanları ve açık alanlardan uygun olanlar aşılama noktası haline dönüştürülecek. Bu sayede daha süratli aşılama sürecinin yürütüleceği tabir ediliyor.

Öbür taraftan firma aşı eğitimleri ve dağıtımı için 150 milyon dolarlık bir bütçe hazırladı. Bunun 100 milyon doları reklam bağışı olarak, 50 milyon doları da sıhhat kuruluşları ile iştiraklere sağlanacak bağış olarak ayrıldı. Google Haritalar ve Arama platformlarında da bölgeye özel aşılama dataları sağlanmaya başlayacak.

Google ayrıyeten ırkına ve yaşadığı yöreye nazaran kimi kümelerin aşıya erişiminin daha sıkıntı olduğunu tespit etmiş. Bunun için ayrımcılığa yönelik gayret eden toplumsal tertiplere da 5 milyon dolarlık bağış yapacak.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir