Getir uygulaması artık Londra’da

  • Whatsapp

Temel gereksinim materyallerini 10 dakikada motokurye ile ayağınıza getiren Getir uygulaması yurt dışına açılıyor. Bu hafta birinci kere Londra kentinde Getir kuryeleri sokakları arşınlamaya başladı. Devamı da gelecek.

Getir Londra’da

Müşterilere temel gereksinim materyallerini 10 dakika üzere kısa bir müddette motokurye aracılığı ile ileterek vakitten ve güçten tasarruf etmesini sağlayan Getir uygulaması; son periyodun en dikkat çeken teşebbüsleri ortasında.

BiTaksi platformunun da sahibi olan Nazım Salur tarafından 2015 yılında hayata geçirilen Getir teşebbüsü uygulama üzerinden verilen siparişleri depolardan 10 dakika içerisinde motokurye ile ulaştırmayı hedefliyordu.

Markette raf raf dolaşmaktan çok hazzetmeyen ve 25-40 yaş ortasında olan genelde beyaz yakalı orta-üst düzey kullanıcılar hedefleyen Getir bunda başarılı oldu. Kullanıcılar GPS üzerinden motokuryenin yerini görerek ne kadar müddette ulaşacağını bile görebiliyordu.

Pandemi periyodunda insanların meskene kapanması Getir için değerli bir fırsat oldu ve kullanıcı tabanını inanılmaz genişletti. Lojistik kaideler nedeniyle birinci etapta İstanbul’da başlayan Getir sonrasında Ankara, İzmir, Kocaeli, Adana, Antalya, Mersin, Bursa üzere toplamda 15 vilayet ve Bordum’u listeye ekledi. Tekrar muhakkak bölgelerde 10 dakika içerisinde kurye kelamı veriliyor. Ayrıyeten GetirYemek, GetirBüyük ve GetirSu ile hizmet çeşitliliği sağlanıyor.

Nazım Salur birinci olarak İngiltere’de faaliyete geçmek istediklerini daha evvel lisana getirmişti. Londra’da sokaklara çıkan Getir kuryeleri yakın vakitte Sao Paulo, Paris ve Mexico City kentlerinde de uzunluk gösterecek.

Getir konsepti küresel manada gibisi ve rakibi olmayan bir sistem işlettiği için yabancı yatırımcıların da gözünden kaçmadı. Evvelki yıl 38 milyon dolar yatırım alan Getir geçen yılın başlarında da 40 milyon dolar daha yatırım almıştı. Bu yıl yurt dışı açılım odağındaki cinste ise 128 milyon dolar daha yatırım aldı. Böylelikle toplam pahası de 850 milyon dolara yükselmiş oldu.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir