İnternet

Facebook’un bağımsız muharrirler için haber bülteni araçları geliştirdiği bildirildi

The New York Times‘ın bir haberine nazaran Facebook, platformda yanlış haberlerin yer almasının önüne geçilmesi gayesiyle yeni haber bülteni araçları sunmayı planlıyor. Bağımsız gazeteciler ve müellifler için düşünülen sistemin bu yaz sunulmaya başlanması bekleniyor. Şirket bu yeni sistem ile bilhassa bağımsız çalışan gazeteciler ve müellifler için gelir kapısı oluşturmayı amaçlıyor.

Fiyatlı abonelik sistemi ile para kazanılacak

The New York Times, Facebook’un yeni teşebbüsünün, toplumsal medya platformuyla ortak bir halde çalışacağını ve muharrirlerin, Facebook’ta takipçi sayısını artırmasına, e-posta listelerini düzenlemelerine ve fiyatlı abonelik sistemiyle para kazanmalarına imkan tanıyacağını bildirdi.

Facebook’un yeni teşebbüsü Facebook Gazetecilik Projesi‘ne eklenerek bu projenin altında hizmet verecek. Bilhassa lokal haberler yapan gazetecilerin, haberlerini daha fazla beşere duyurmalarının önü açılacak.

The New York Times ‘a açıklamalarda bulunan Facebook global haber iştirakleri lider yardımcısı Campbell Brown: “Çevrimiçi işletmeler ve izleyiciler oluşturan bağımsız gazetecileri ve uzmanları desteklemek için daha fazlasını yapmak istiyoruz. Facebook Haberleri ve abonelikler üzere oluşturduğumuz haber eserlerinden yararlanmalarına yardımcı olmanın yollarını araştırırken, tıpkı vakitte gazetecilerin halihazırda faydalı buldukları şeyleri tamamlayacak yeni araçlar geliştiriyoruz.” sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu