İnternet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okulların 2. periyot açılması konusunda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Şubat tarihinde icra edilen kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, okulların açılması kapsamında değerli açıklamalarda bulundu.

Daha evvel de uygulandığı halde yüz yüze eğitim ve öğretimin birinci etapta köy okullarında başlayacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamdaki okulların 15 Şubat tarihinde açılacağını söyledi. Erdoğan ayrıyeten, “8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart’ta başlaması için hazırlıklara başlanacak” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı’nın okullara yönelik açıklamasındaki satırbaşları ise şöyle:

Kabinemizin bugünkü toplantısında uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimlerindeki sonluluğu da dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık.

Fakat okulların açıldığı köylerde hadise artışı yaşanması halinde eğitim öğretime tekrar orta verilebilecek bunu da bilhassa söylemek zorundayım zira bizim için Covid hepsinden çok daha tehlikeli çok daha Allah koruma bizim için değerli.

Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz onun için her türlü önlemi almak durumundayız. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokulu özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak.

Olay sayılarındaki gelişmeye paralel olarak 1 Mart’tan itibaren vilayet bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için gereken çalışmalarda yürütülecek.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu