Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, CEO’luk misyonundan istifa ediyor

  • Whatsapp

Geçtiğimiz saatlerde Amazon‘un son çeyrek bilgileri açıklandı. Bu bilgilerin açıklanmasının arından da Amazon’un kurucusu ve CEO’su olan Jeff Bezos, şaşırtan bir karar açıkladı. 

1994 yılında Jeff Bezos’un kurduğu Amazon, şu anda dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. Geçtiğimiz saatlerde de Jeff Bezos, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde Amazon’daki CEO’luk vazifesinden istifa edeceğini açıkladı. Jeff Bezos, Amazon’un şu anda en yeterli halinde olduğunu ve bu türlü bir geçiş için en uygun vakit olduğunu söyledi.

Jeff Bezos, CEO’luk misyonunu bırakacak fakat şirkette öbür bir vazifeye geçecek. Bezos’un yaz aylarındaki istifasının akabinde kendisi İdare Şurası Lideri olacak. Bezos’un CEO’luk misyonunun yerine ise Amazon Web Services’in CEO’su olan Andy Jassy geçecek.

Ayrıyeten son olarak Amazon’un geride bıraktığımız dördüncü çeyrekteki kârı da açıklandı. Dördüncü çeyrekte Amazon’un kârı iki katına çıkarak 7,2 milyar dolara yükseldi.

Kaynakça https://www.cnbc.com/2021/02/02/jeff-bezos-to-step-down-as-amazon-ceo-andy-jassy-to-take-over-in-q3.html https://twitter.com/spectatorindex/status/1356714366721163267

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir