Trabzonspor’da ibre Umut Meraş’ı gösteriyor! Yabancı kuralı sonrası…

  • Whatsapp

Edgar Ie, Hugo, Peres, Flavio, Bakasetas, Trondsen, Diabate, Hamsik, Nwakaeme, Gervinho, Ekuban ve Djaniny olmak üzere takımında 12 yabancı oyuncu bulunduran Trabzonspor, transfer çalışmalarında vites düşürdü. Kasımpaşa’dan ayrılacak Fode Koita’ya da imza attırmaya hazırlanan bordo-mavililerde bu transferin de gerçekleşmesiyle yabancı oyuncusu sayısı 13’e yükselecek. Öncelikli olarak bir sol bek ile bir santrfor transferi daha yapmayı planlayan ve sonrasında da stoper ve kanat için de çalışmalarını sürdürecek olan bordo-mavililer, hem gruptan birtakım yabancı isimlerle yollarını ayırma hem de transfer siyasetinde yerli piyasasına da yönelme mecburiyetinde kaldı. 

Read More

DIABATE İLE FLAVIO TAKIMDA DÜŞÜNÜLMÜYOR, EKUBAN İLE DJANINY DE AYRILABİLİR

Yabancı kontenjanında yer açmak isteyen Trabzonspor’da, birinci olarak takımda düşünülmeyen ve kendisinden kulüp bulması istenen Diabate’nin yanı sıra, tekrar teknik heyetin takımda düşünmediği Flavio’nun kiralık ya da bonservisleriyle gönderilmesi planlanıyor. Ayrıyeten bu süreçte forvet oyuncuları Ekuban ve Djaniny’e de teklif gelirse değerlendirilmeye alınacak.

PLANLAR DEĞİŞTİ, SOL BEKTE İBRE UMUT’A DÖNDÜ

Sol bek ve forvet için de birer yabancı oyuncu daha takımına katma noktasında uzun müddettir çalışmalarını sürdüren Karadeniz grubunda, bu mevkiler için alternatifli bir transfer listesi oluşturuldu. Forvet sınırı için eski oyuncusu Sörloth’tan umudunu kesmeyen fakat bu transferin gerçekleşmemesi durumunda buraya kaliteli bir yabancı isim destek yapmayı planlayan bordo-mavililer, en gereksinimli bölgelerin başında gelen sol bek için de yabancı kuralı nedeniyle ibresini ulusal oyuncu Umut Meraş’a çevirdi. Fransız kulübü Le Havre’nin yüksek bonservis beklentisi nedeniyle bu transferde de yol alamayan lakin teşebbüslerine devam eden bordo-mavililer, bir taraftan da takımda yabancı kontenjanında yer açmaya çalışacak ve buna nazaran listesindeki yabancı isimlere de yönelebilecek.

KOŞULLARA NAZARAN STOPER VE KANATA DA DESTEK YAPILACAK

Trabzonspor idaresi, öncelikli transfer planlamasını sonuçlandırdıktan sonra stoper ile kanat mevkilerini yedeklemek için de kurallara nazaran hareket edecek. Bordo-mavililerde stoper için Aytemiz Alanyaspor ile kontratı sona erecek Steven Caulker, kanat için ise Real Betis’ten Cristian Tello gündemde yer alıyor. Ayrıyeten idarenin takım derinliği oluşturma noktasında kurallara nazaran kimi yerli ve gelecek vadeden oyuncuları da ilerleyen süreçte takıma katma planı bulunuyor.

yeni üyelere özel kampanya! 100 TL oyna, 100 TL kazan,

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir