Son dakika: EURO 2020’de Türkiye – İtalya maçı öncesi Roma’da Türkiye çılgınlığı!

  • Whatsapp

EURO 2020’nin açılış maçında A Grubu’nda Türkiye ile İtalya bu akşam TSİ 22.00’de Roma Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya gelecek. Koronavirüs pandemisi nedeniyle 3’er bin Türk ve İtalyan ile 10 bin UEFA davetlisi ve sponsor konuğu olmak üzere, müsabakayı statta en fazla 16 bin kişi izleyebilecek.

SAATLER ÖNCESİNDEN GELDİLER

Read More

Müsabaka öncesi Türk taraftarlar erken saatlerden itibaren Roma Olimpiyat Stadı’nın etrafında toplanmaya başladı. Türkiye’den taraftar gelmesine müsaade verilmezken, hür sirkülasyondaki Avrupa Birliği ülkelerinden bilet alan gurbetçiler, stat etrafında heyecanla beklerken ulusal kadroya da takviye verdi. Ay-yıldız formalı taraftarlar, Türk bayrakları açıp, söyledikleri tezahürat ve marşlarla ulusal kadroya dayanak verdi.

TARAFTARLAR DHA’YA KONUŞTU

Maçla ilgili varsayımlarını Demirören Haber Ajansı (DHA) mikrofonları aracılığıyla lisana getiren taraftarlar, galibiyetten emin konuştu. Türk futbolseverlerin görüşleri şöyle:

“Stuttgart yakınlarından geldik. Ofansif bir oyun beklemiyorum yani biraz daha defansif, beraberlik getirecek üzere bir oyun içerisinde üzere olacağız ancak gaye olağan ki 3 puan.”

“En çok güvendiğimiz isim Burak Yılmaz. Fransa’da yaşadığı şampiyonluktan sonra da öz inançlı gelecektir. Bence 2-0 kazanacağız. İtalya 27 maçtır yenilmedi lakin bizim de Şenol Güneş’imiz var. Çok hoş taktikler ile dize getirebileceğiz onları.”

“Roma’yı yakarız fakat birinci yarım saat katiyetle gol yemememiz ve hoş oynamamız lazım. Birinci yarım saati hoş atlattıktan sonra yeneceğimize yüzde 100 eminim. 1-0, 2-0 diyemem lakin 3 puan bizim.”

“Bizim için kıymetli olan bu formanın hakkını vermek. Ulusal grubumuzdan bunu istiyorum: Formayı terletin, hakkını verin, gerisi gelir.”

“İnşallah yeneceğiz, 3 puan bizim.”

“Açılış maçı olması nitekim çok kıymetli. Uzun vakittir Türkiye açılış maçına denk gelmedi. Benim seyrettiğim genelde açılış maçları sürprize hamile. Favori mesken sahibi İtalya görünüyor olsa da A Ulusal Takım’ın uzun vakittir formda oluşundan ötürü bugünkü maçın beraberliğe yakın olduğunu düşünüyorum. İçimdeki bir his de kazanacağız üzere geliyor. İtalyanların 27 maçtır yenilmeme rekoru bugün bitebilir.”

“3-1 skor iddiam. Hakan Çalhanoğlu, Kaan Ayhan, Burak Yılmaz gol atar diye düşünüyorum. Olağanda İtalya acayip güçlü bir ekip ancak bugün ben kazanacağımıza çok inanıyorum. 20 yıldır bekliyoruz bu anı.”

“İnşallah bugün İtalyanlara sağlam bir savunma yaparak, 1-0 maç bizim olacaktır. Golü de Merih Demiral’dan bekliyorum.”

“Türkiye’ye muvaffakiyetler diliyorum. Polonya’dan geldik. Erasmus öğrencisiyiz. İnşallah yeneriz. Şampiyon Türkiye.”

“Almanya Nürnberg’den geldik. ’Bizim Çocuklar’a muvaffakiyetler diliyoruz. Sakatlıksız atlatıp, inşallah finalde kupayı alarak konutumuza götüreceğiz.”

“Ben de ’Bizim Çocuklar’a muvaffakiyetler diliyorum. 3-0 maçı alacağız, güzeli olsun.”

yeni üyelere özel kampanya! 100 TL oyna, 100 TL kazan,

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir