Hayallerinin tatiline çıkmışlardı… Dünya timsah saldırısı yaşayan ikiz kardeşleri konuşuyor!

  • Whatsapp

Dünyayı gezmeyi çok seven ve birlikte çıktıkları tatillerde verdikleri keyifli pozları paylaşan İngiliz ikiz kardeşler Melissa ve Georgia Laurie, çok merak ettikleri Meksika’ya gittiklerinde başlarına gelecek felaketten habersizdiler…

28 yaşındaki kardeşler Melissa ve Georgia Laurie Meksika’da hayallerindeki tatili yapmayı düşlerken çeşit rehberinin tehlikeli olduğunu bilmesine karşın kendilerini götürdüğü gölde timsah saldırısına uğradı ve neredeyse canından olan ve şu anda komada hayat savaşı veren Melissa tam üç metrelik bir timsahın saldırısına uğradı.

Read More

The Guardian’ın haberine nazaran, İngiltere’de Berkshire’da yaşayan 28 yaşındaki Melissa ve Georgia Laurie tatil için Meksika’nın Oaxaca kentine gitti. Gittikleri yerdeki gölün içinde bulunan planktonlar geceleri parlayarak ortaya süper bir imaj çıkarıyordu. Lakin bu gölde çok tehlikeli timsahlar bulunuyordu ve bu yüzden de çeşit rehberleri turistleri bu bölgeye götürmüyor ve göle girmemeleri konusunda uyarıyordu.

 

REHBER KANDIRMIŞ

İkizlerin 33 yaşındaki kız kardeşi Hana Laurie, ikizlerin kaldıkları pansiyonları aracılığıyla rezervasyon yaptırdığı çeşit rehberinin, bu işi yasadışı bir biçimde yaptığını ve turistleri yüzmek için tehlikeli yerlere götürmesiyle ünlü olduğunu söyledi. Melissa ve Georgia Laurie’ye, sörf beldesi Puerto Escondido’dan on mil uzakta bulunan gölde yüzmelerinin inançlı olduğu söylenmişti.

Kardeşler yüzmek için göle girdiklerinde ise tam manasıyla dehşeti yaşadılar. Hayvanat bahçende çalışma tecrübesi de bulunan ikiz Melissa, ansızın 3 metrelik bir timsahın saldırısına uğradı. Timsah, suyun altına sürüklerken, genç bayanın yardımına ikizi Georgia koştu. Tecrübeli bir dalgıç olan Georgia, kardeşini kurtarmaya çalışırken timsahı tekraren yumruklamak zorunda kaldı.

Daily Mail’in haberine nazaran ki kardeş de şu anda hastanede tedavi altında. Timsah taarruzuyla pek çok yara alan ve durumu kritik olan Melissa, mevt kalım savaşı veriyor. Georgia, Melissa’nın ömür takviye ünitesinden çıkarıldığını ve şimdi konuşamasa da makinelerden bağımsız olarak nefes aldığını açıkladı. Georgia, “Beni tanıdı ve kim olduğumu biliyordu” diyor. Beni gördüğüne sevinmiş görünüyordu.” dedi.

 

GÖRGÜ ŞAHİDİ O ANLARI ANLATTI

Sertifikalı turist rehberi Gerardo Escamilla Perez, gölün yakınlarında öteki bir turist kümesini gezdirirken ikizlerin yardım çığlıklarını duyduğunu anlatıyor. “Çığlıklar ve gürültü duymaya başladık” diyen Perez kendi turistlerini inançlı bir yerde bırakarak ve ikizlere gerçek koşmuş. “timsahlar oraya yuva yaptığı için yılın bu vaktinde daha da tehlikeli bir bölge” diyen Perez, “Timsah, timsah” diye bağırdıklarını duydum ve çabucak oraya koştum diyerek yaşadıklarını aktarıyor.

Isırık ve diş izlerini gördüğünü anlatan rehber “Başı kan içindeydi. Timsahın hala yakında olduğunu ve tekrar saldıracağını düşündüler.” diyerek müthiş anları anlattı. İkizleri botla yardım alabilecekleri inançlı bir alana taşıyan Perez yalnızca bunun bile 20 dakikadan fazla sürdüğünü kelamlarına ekledi.

İkiz kardeşlerin anneleri ise basına yaptığı açıklamada Melissa ve Georgia’nın hayatlarını kurtaran şeyin, ortalarındaki kırılmaz güçlü bağ olduğunu söyledi.

 

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir