Araç muayenede kredi kartı devri başladı

  • Whatsapp

Araç muayene fiyatı kısa bir mühlet öncesine kadar yalnızca nakit olarak ödenebiliyordu ama bu durum yaklaşık 1 hafta evvel değişti. Araç muayene hizmetinin kredi kartı yahut banka kartı ile ödenmesi konusunda gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları tamamlandı.

Türkiye’de, araç muayene hizmetini; Doğuş Kümesi, TÜV SÜD ve Bridgepoint’in ortak olduğu TÜVTÜRK yürütüyor. TÜVTÜRK’ten yapılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi:

Read More

“15 Ocak 2021 tarihinden itibaren motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 vilayetindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçüm fiyatını banka kartı yahut kredi kartı ile ödeyebilecek. Temassız ödeme imkânı ile de araç sahipleri daha inançlı ve süratli bir halde süreçlerini sürdürebilecek. Ayrıyeten nakit ödemeler de kabul edilmeye devam edecek.”

Komite alınıyor mu?

Bunun yanı sıra TÜVTÜRK, “kredi kartıyla yahut banka kartıyla yapılan süreçlerde, hizmet sağlayıcı firmanın yasal mevzuata nazaran belirlediği hizmet bedeli ödeme fiyatına eklenmektedir.” açıklamasında da bulundu. Bu da demek oluyor ki kredi kartıyla ödemeler de kurul alınması da kelam konusu. O denli ki kimi vatandaşlar kredi kartıyla ödemede 10 TL kurul alındığını belirtti.

Araç muayene fiyatları yıl başında yüzde 9,11 olarak belirlenen tekrar değerleme oranında artırılmıştı. Buna kapsamda 2021 araç muayene fiyatı arabalar için 342,20 TL’den 372,88 TL’ye çıktı. Otobüs ve kamyon, 462 TL 56 kuruştan, 503 TL 86 kuruşa yükseldi. Otobüs, kamyon, alımlı ve tanker muayene fiyatı ise 462,56 TL’den 503,86 TL’ye çıktı.

Gelen artırımla birlikte traktör (römorklu, römorksuz), motosiklet ve motorlu bisiklet muayene fiyatları 174,64 TL’den 189,98 TL’ye çıkarıldı. Geçtiğimiz yıl 80 TL olan egzoz muayene fiyatı ise 2021’de 90 TL oldu.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir